Україна і новий транш МВФ

2 коментувати
Список вимог фонду відомий, але певні проблемні питання залишаються розв'язаними

У середині липня Україна може отримати наступний транш від МВФ, але з'явилася інформація, що сума траншу, ймовірно, буде меншою, ніж очікувалося: $1 млрд замість $1,7, про які йшлося спочатку.

Список вимог до нашої країни, необхідних для подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом, відомий. Крім того, наразі йдеться не про пункти, які нам потрібно виконати колись у майбутньому, а про те, що вже зроблено. Місія Фонду вже побувала в Києві та оцінила ситуацію, тож тепер МВФ визначатиметься, як рухатися далі, на підставі наявних даних.

Відверто кажучи, я не знаю, чи буде скорочено транш і чи отримаємо ми його у зазначені терміни, але теоретично існує можливість, що розмови триватимуть для пошуку формули, яка задовольнить як Україну, так і МВФ.

Хочу відзначити, що переговори не починаються з нуля: вони йдуть у межах пунктів, прописаних у Меморандумі про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом. У ньому наведено все, що повинна зробити Україна: потрібно займатися Пенсійним фондом, звертати увагу на ситуацію з державними фінансами, продовжувати рухатися далі в питаннях приватизації, а також ставити питання стабільності банківської системи. Список цей не змінився. Інша справа – що за деякими пунктами ми просунулися більше, а за деякими – менше.

Переговори ускладнюються з кожним новим раундом

Наскільки я розумію з преси, переговори з Міжнародним валютним фондом, коли країна вже почала брати гроші й отримала кілька траншів, традиційно ускладнюються з кожним новим раундом переговорів. Чому? Тому що, з одного боку, накопичується досвід, з іншого – накопичуються і проблеми.

Якщо говорити про співпрацю України з МВФ, то тут ситуація теж змінювалася. У нас є військовий конфлікт, який, на жаль, поки не вщухає; хоча, з іншого боку, має місце певна макроекономічна стабілізація: ми реструктуризували свої борги.

І все ж низка соціально значущих питань лишається, зокрема й вічна тема тарифів на комунальні послуги, тема Пенсійного фонду, велика кількість запитань до системи соціального захисту, яка залишається практично не реформованою, незважаючи на те, що певні зрушення були зроблені. Вважаю, саме цим були зумовлені відповідні переговори з Фондом.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.