Списання боргу. На що погодяться кредитори України

1 коментувати
Борг України не можна розглядати як виключно економічне питання: надто значну роль відіграє фактор війни

Мінімальна сума реструктуризації, на яку може погодитися Україна - предмет взаємного компромісу в тому плані, що параметри нашої угоди про реструктуризацію тісно пов'язані між собою. І, якщо ми погодимося на меншу суму списання, то повинні отримати значне продовження строків виплати боргу або ж зниження відсотків.

Тому ми не можемо однозначно сказати, досить для України 15, 20 або 40% списання.

Що стосується наших подальших кроків після невдалих переговорів з кредиторами 12 серпня, то я запропонував би утриматися від поспішних прогнозів: подібні переговори завжди є вкрай чутливим і складним процесом, і всіх тонкощів сьогодні не знає жоден експерт.

Можна стверджувати одне: якщо компромісу не вдасться досягти перш, ніж підійде термін наступної виплати (на суму $500 млн), Україна може запровадити мораторій на виплату зовнішніх боргів. Зрозуміло, це обернеться для нас деякими труднощами в спілкуванні з кредиторами та інвесторами. Наскільки серйозними, буде залежати від економічного стану країни.

Парадокс нашої боргової проблеми полягає в тому, що цей борговий тягар наш уряд успадкував від своїх попередників. В цьому і різниця між приватним і державним боргом: фізична особа оформляє позику самостійно, як і виплачує згодом. А українська держава змушена розплачуватися за борги, зроблені урядом Януковича.

У МВФ немає чиновника, який міг би зателефонувати в Franklin Templeton і вимагати прийняти умови України

Крім того, становище України сьогодні значною мірою ускладнюється війною, тому ми не можемо обговорювати цей борг виключно в економічній площині. Політичний і військовий компонент вкрай важливі.

МВФ це розуміє, тому і радить кредиторам піти назустріч Україні. Але МВФ – це міждержавна організація, яка не веде справ з приватними кредиторами безпосередньо. Тому в МВФ немає чиновника, який міг би зателефонувати в Franklin Templeton і вимагати, щоб компанія погодилася на умови України.

МВФ ніколи не виступав в якості агента з реструктуризації, це не його функція, хоча з ним, зрозуміло, можуть проводитися консультації.

В цілому ж хотілося б підкреслити, що процес переговорів про реструктуризацію ніколи не буде настільки ж прозорим, як засідання ООН, оскільки мова йде про приватні інвестиції. І поки питання з кредиторами не буде вирішене тим або іншим чином, ризики для України будуть зберігатися.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.