Як Москва намагається залишитися на ринку нафти

7 коментувати
Росія умовляє країни ОПЕК знизити видобуток нафти, щоб зупинити різкий обвал цін. Але ті відмовляються

Росія – не єдина держава, добробут якої залежить від вартості нафти. При цьому ціна видобутку в кожній країні різна: собівартість «чорного золота» з Сибіру, грубо кажучи, відрізняється від собівартості нафти Саудівської Аравії. Часто в тих же країнах ОПЕК ціна видобутку нижче, ніж у Росії. Відповідно, у них більший запас міцності в умовах коливання цін.

Ще одна причина – зниження споживання. Раніше нафта була потрібна всім, розкуповувалася і дешева, і більш дорога продукція. Сьогодні в умовах зниження попиту ситуація (в короткостроковій перспективі) складається наступним чином: нафтовим державам потрібні гроші, тому вони втягнулися в гонку, хто продасть більше. Експортери почали демпінгувати один проти одного – не тільки заради виручених грошей, але і для того, щоб не втратити той чи інший ринок.

Чому так важливо втриматися на ринку? Якщо, наприклад, сьогодні я піду з ринку, а завтра він почне відновлюватися, то перші замовлення отримають ті, хто на ньому залишився. Якщо мене виб'ють з ринку, повернутися на нього буде набагато складніше.

Раніше нафта була потрібна всім

Нинішній надлишок продукції на ринку пов'язаний не тільки з виробництвом нафти, але і з сучасними технологічними змінами. Висока вартість бареля, екологічні забруднення та інші чинники призвели до формування потужного сектору альтернативної електроенергетики. Таким чином, ситуація на нафтовому ринку фундаментально змінилася. Сьогодні «чорне золото» має дещо інше технологічне і економічне значення, ніж, умовно кажучи, 10-15 років тому.

Це технологічний зсув, який потрібно усвідомити. Це схоже на винахід колеса: раніше чоловік ходив пішки, а потім з'явився засіб пересування, ще пізніше - технології перевезення вантажів. Те ж відбувається і в нафтовій галузі, і цей процес цілком об'єктивний.

В результаті кожен експортер рятується як може. Те, що в умовах падаючих цін, нафтові країни не знижують видобуток, а намагаються продати якомога більше товару, поки ціна не стала ще меншою, є абсолютно новим явищем у цій галузі.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.