Горезвісний третій транш МВФ

1 коментувати
Потрібно пам'ятати: ми взяли гроші не тільки для того, щоб заткнути дірки

Фінансова допомога міжнародних донорів критично важлива для України. На сьогоднішній день найбільші обсяги грошей ми отримуємо від міжнародних фінансових інституцій, насамперед МВФ. Це найдешевші кредити: процентна ставка по ним нижче, ніж ставка за всіма запозиченнями України протягом 2010-2013 років.

Міжнародні фінансові організації та держави-донори, які надають Україні фінансову допомогу, координують свої зусилля з МВФ. Ідея дуже проста: Міжнародний валютний фонд відповідає за проведення реформ і підтримує зміни в економічній політиці, спрямовані на поліпшення ситуації. Інші донори підтримують країну в інших аспектах. Тобто, мова йде про якогось роду узгоджений пакет допомоги. Наприклад, отримання тих грошей, які нам надає Європейський Союз, залежить від співпраці з МВФ - одна організація не в силах забезпечити потреби такого великого позичальника, як Україна.

Співпраця з Міжнародним валютним фондом є позитивним сигналом для інвестора, адже розширене кредитування, яке отримує Україна, спрямоване на вирішення глибоких, довгострокових проблем. Разом з тим, не потрібно переоцінювати цю співпрацю. Без нормального інвестиційного фону - навіть за наявності грошей МВФ - інвестори, природно, будуть зважувати ризики. Великі компанії та інвестори можуть вибирати для інвестування практично будь-яку країну світу, і в цьому плані ми конкуруємо з іншими країнами. Дуже важливо поліпшити інвестиційний клімат, особливо тому, що сьогодні в світі досить активну роль відіграють середні підприємства і інвестори. За хорошого інвестиційного клімату в країну приходять і великі, і середні організації.

Без реформ країна не виживе

Переговори з приводу другого і особливо третього траншу для України йшли дуже важко. Часто на третьому транші наша співпраця з МВФ припинялась. Проте, сьогодні стало відомо, що Україна все ж таки отримає черговий транш розміром в $1 млрд. Судячи з усього, МВФ проявив певну гнучкість. Крім того, потрібно віддати належне українським учасникам переговорів, які показували, що робиться в країні, які є перспективи і взяли на себе відповідні зобов'язання.

Потрібно пам'ятати, що ми взяли гроші не тільки для того, щоб заткнути дірки, але і для того, щоб підтримати економіку в процесі реформ. Без реформ в довгостроковій перспективі країна не виживе. Нинішня економічна модель неефективна і нежиттєздатна.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.