Гібридна економіка. Потрібно відмовитися повертати кредит РФ

9 коментувати
Росія давала нам гроші, а ми зобов'язувалися їх повернути, до того, як вона анексувала Крим і вторглася в Донбас

Термін виплати російського боргу закінчується в грудні. І, зрозуміло, це більше політичний момент ніж економічний. Якби я був на місці України, я б припинив виплату цього боргу, причому саме з політичних причин.

У нас на сьогоднішній день склалася дещо дурна ситуація. Росія давала нам гроші, а ми зобов'язувалися їх повернути, до того, як РФ анексувала Крим і це визнала. Саме Росія відповідальна за воєнно-політичні проблеми, які ми маємо на Сході.

Але при цьому країна-агресор продовжує залишатися нашим кредитором, а ми ще й ведемо з нею якусь економічну діяльність. У цій ситуації нуль економіки, це чиста політика. Якщо проти нас ведуть гібридну війну, то і економічні відносини повинні бути гібридними.

Нам потрібна чітка політична визначеність: якщо Росія – агресор, з нашої сторони повинні бути певні дії у відповідь. Має бути інший режим співробітництва, економічних відносин, в тому числі і на рівні держави. Інакше виходить, що ми вважаємо Росію агресором, але при цьому повертаємо їй гроші.

Наші відносини з РФ на сьогоднішній день – на 99,9% політика

Стосовно позиції інших кредиторів щодо російського боргу, тут, наскільки я розумію, кожен грає сам за себе. Якщо ми думаємо, що якийсь кредитор А подзвонить кредитору В, яким є Росія, і постарається переконати її піти на наші умови, то це марна надія. Можуть бути якісь консультації, рухи, але особисто я не вірю в те, що нинішній комітет кредиторів, з яким ми домовилися про реструктуризацію, передзвонить до Путіна з пропозицією "Володю, приєднуйся до нашої компанії".

Тим не менше, сам факт наявності угоди вже впливає на ситуацію. А от далі вже починаються політичні аспекти. Наші відносини з Росією на сьогоднішній день – це на 99,9% справа політиків, економічний аналіз тут недоречний.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.