Чому долар знову росте

4 коментувати
Сьогодні курс американської валюти сягнув пікової позначки з початку 2016 року - 27,23 грн/дол

Є фундаментальні фактори, які давно підштовхують валюту до зростання.

По-перше, країна не може обходитися без імпорту. Важко собі уявити економіку, яка могла б обійтися без імпортних контрактів, тим більше українську. По-друге, українським підприємствам потрібна валюта - вони досить сильно перекредитовані на міжнародних ринках. По-третє, в Україну поки що не заходять іноземні інвестиції. Є тільки окремі приклади, які не змінюють картину в цілому. По-четверте, за підсумками 2015 року ми бачимо істотне падіння як експорту, так і імпорту. Якщо впав експорт, значить, знизився приплив іноземної валюти.

Виходячи з цього, можливості Національного банку щодо впливу на ситуацію досить обмежені.

Крім того, наскільки я розумію, ситуація на ринку також залежить від очікувань щодо співпраці з міжнародними донорами. Як будуть розвиватися відносини з МВФ? Як і коли зайдуть гроші з наступного траншу? Ніхто не знає.

Ринок не любить невизначеності

Також на валютний ринок тисне політична криза. Ринок не любить невизначеності, а політична криза – це і є невизначеність. Якою буде політика влади? Які будуть у ній люди? Як в умовах кризи поведуть себе ті ж міжнародні донори? Адже їхня підтримка, як і підтримка двосторонніх партнерів, критично важлива для України.

Ситуація невизначеності породжує якщо не паніку, то невпевненість у майбутньому. У подібній ситуації люди, природно, намагаються піти в долар. Причому, це не завжди доларові накопичення, це може бути несплата яких-небудь контрактів, оскільки сьогодні долар коштує 27 грн, а завтра – 30 грн. Краще взагалі не мати контракту, ніж завтра не мати можливості його сплатити. Це ж стосується і обслуговування кредитів, отриманих українськими компаніями на міжнародному ринку.

Діє чимало факторів, і робити прогнози на майбутнє дуже складно. Ситуація змінюється дуже швидко.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.