Україна може допомогти НАТО перемогти РФ

5 коментувати
Україна може допомогти НАТО перемогти РФ
Активна участь у місіях Альянсу завжди була однією з найефективніших стратегій досягнення членства

Текст написаний у співавторстві з директором Інституту демократії імені Пилипа Орлика Маркіяном Білинським

НАТО планує посилити військову присутність у Центральній Європі, щоб зміцнити здатність до стримування та, у разі необхідності, захисту від російської агресії. Для цього військове керівництво Альянсу отримало завдання розробити плани відправки мультинаціональних загонів для розквартирування на постійній основі на східному рубежі НАТО. Очікується, що глави держав-членів НАТО схвалять ці плани на саміті у Варшаві в липні.

Україні слід запропонувати взяти участь у цьому розширенні присутності НАТО. Високопоставлені українські чиновники зверталися до міжнародного співтовариства з проханням більш активно реагувати на провокаційні військові дії з боку Росії. Липневий саміт НАТО дасть Україні можливість показати, що її слова не розходяться з ділом.

Відправка випробуваної в боях української піхотної роти або більшого загону на зміцнення оборони території НАТО в Центральній Європі стане позитивним внеском у посилення позицій Альянсу в регіоні. Тепер, коли командування НАТО закінчує розробку своїх планів, саме час запропонувати Альянсу таку ініціативу.

Для України це не перший випадок участі у спільних операціях НАТО. Українська армія вже має досвід НАТОвських операцій, які виконувала з відзнакою. У 1990-ті роки Україна брала участь в операції НАТО з підтримання миру в Боснії та Герцеговині. Вона продовжує надавати персонал для сил у Косово. Українці служили в навчальних місіях НАТО в Афганістані та Іраку, українські кораблі приєдналися до операції НАТО Активні зусилля і Океанський Щит (місії морського патрулювання Альянсу в Середземному морі і вздовж узбережжя Африканського Рогу). Україна стала першою країною, яка не входить до Альянсу, і надала свої військові потужності Силам реагування НАТО, групі швидкого реагування, здатною захистити будь-якого союзника, бути розгорнутою в будь-якому місці, і впоратися з будь-якою загрозою.

НАТО дуже знадобився б випробуваний у боях український загін

Запропонувавши перекинути свій бойовий загін на передову оборони держав-членів НАТО, Київ підкреслив би свою відданість безпеці Альянсу і його цінностям. Україна прагне добитися членства в НАТО, значить, вона повинна показати себе надійним союзником – а це означає активний обмін інформацією та готовність розділити відповідальність за безпеку Альянсу. Активну участь у місіях НАТО завжди була однією з найефективніших стратегій досягнення членства.

По-друге, українська армія прийняла стандарти і тактику НАТО, тож вона повністю сумісна з загонами Альянсу. Вбудовування українського блоку в оперативну групу НАТО – відмінний початок для подальшої взаємодії. Українські підрозділи отримають цінний досвід участі в серйозній операції НАТО, а також всі завдання, підготовку і навчання, що така участь передбачає.

По-третє, Альянсу дуже знадобився б випробуваний у боях український загін. Це стосується не тільки обладнання та екіпіровки. Останні два роки українська армія вела тривалі, часто вкрай інтенсивні бої з Росією. У питаннях розуміння останніх піхотних, артилеристських, танкових та інших потужностей Росії і протистояння їм жоден загін країн Заходу не може похвалитися досвідом, який мають українські солдати.

Українські військові частини і персонал, яких тренували запрошені американці, отримали високу оцінку з боку високопоставлених воєначальників США за професіоналізм і бойовий дух. І обмін досвідом був обопільним; українці надали неоціненну допомогу в розумінні тактики і технологій противника. Генерал-лейтенант Бен Ходжес, командувач американської армії в Європі, зазначив, що «ніхто з нас [союзників по НАТО] не перебував під російською артилерією і ракетними обстрілами, як українці».

В той час, як НАТО планує поліпшити свою здатність до стримування і протистояння російським силам, було б нерозумно відмовитися від можливості інкорпорувати українські загони, що володіють досвідом і знаннями, необхідними для виконання цього непростого завдання.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Яна Бжезінського. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал опубліковано на Atlantic Council

Більше точок зору тутЧитайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Ян Бжезінський
Ян Бжезінський

Старший науковий співробітник Atlantic Council

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.