Brent на підйомі. Що означає зріст цін на нафту

8 жовтня 2015, 18:11
Зміцнення ціни на нафту до $50 – явище тимчасове

Нинішнє зростання цін на нафту – вчора ціна за барель нафти Brent вперше за довгий час перевищила позначку в $50 – є ситуативним. Думаю, найближчим часом ціна на нафту або збережеться в нинішньому вигляді, або, що більш ймовірно, почне потроху знижуватися.

Відео дня

Це пов'язано, в першу чергу, з уповільненням світового попиту на вуглеводні. Справа в тому, що цей показник в основному залежить від попиту в Китаї, який, як відомо, в останні місяці переживає уповільнення економічного зростання.

Тому, якщо говорити про тенденції коливання цін на нафту, на сьогоднішній день я поки не бачу чіткого тренду до зростання цін на нафту, причому така ситуація, ймовірно, збережеться в найближчі кілька років.

Нещодавні переговори росіян з Саудівською Аравією навряд чи дають привід говорити про зміну цього тренду. В першу чергу, тому, що я не очікую від них досягнення якоїсь чіткої домовленості, наприклад, про скорочення вироблення нафти. По-друге, необхідно розуміти: незважаючи на те, що Саудівська Аравія є основним виробником нафти в світі, є й інші виробники, які в сукупності виробляють більше, ніж Саудівська Аравія та Росія. Відповідно, навіть об'єднавши зусилля, двом державам не вдасться переломити світовий тренд.

У найближчі роки нафта продовжить дешевшати через зниження попиту

Чи вплине незначне підвищення цін на нафту на поведінку Росії на зовнішньополітичній арені, сказати складно. З економічної точки зору їй абсолютно невигідно відновлювати агресію і накликати на себе відповідні дії світового співтовариства.

А ось з політичної точки зору проблема полягає в тому, що нинішня Росія, а, точніше, її керівництво, є абсолютно прогнозованим. Відповідно, говорити про майбутні дії РФ складно, адже найчастіше вони плануються, не виходячи з раціональних міркувань. Якщо б вони формувалися на основі економічних факторів, вона вела б себе тихо; політичний аспект прогнозувати майже неможливо.

Показати ще новини
Радіо NV
X