Звичайна історія з Ryanair

2 коментувати
Єдиний спосіб змінити ситуацію в короткостроковій перспективі – це приватизація

У ситуації з відмовою ірландського лоукостера Ryanair виходити на український ринок немає нічого надзвичайного. Звісно, все це неприємно, люди нервують, адже хотіли літати дешевими авіалініями. Але в загальній канві корупційних скандалів – це лише ще один звичайний кейс, в якому немає нічого переломного.

Не думаю, що ця ситуація якось вплине на інвестиційний клімат. Він у нас і так не дуже, просто в черговий раз він не покращиться.

Як уряд може виправити цю ситуацію? Ну, наприклад, продати Бориспіль справжнім іноземним інвесторам. Продати ще кілька десятків компаній справжнім інвесторам. Щоб в Україну зайшла культура ведення бізнесу, а не просто гроші з якихось офшорів.

Ryanair не зайшов в Україну, IKEA не зайшла в Україну. А скільки ще компаній сюди не зайшли? Скільки компаній надали перевагу Білорусії, Молдові, Росії, стикнувшись з українськими реаліями. Думаю, що економічні втрати від тих «незаходів» перевищують в десятки і сотні разів потенційні втрати від втрати Ryanair.

В загальній канві корупційних скандалів – це лише ще один звичайний кейс

Держави повинно бути менше. І державних компаній має бути теж до десятка. Чому аеропорт Бориспіль повинен бути державним?

Умовне звільнення урядом директора аеропорту не зможе виправити ситуацію. Ми говоримо про мікроменеджмент. Про втручання уряду – який повинен забезпечувати умови і політику – в рішення конкретного керівника на мікрорівні. Я вважаю, що це кричуще неефективне використання часу високопосадовців. Навіть якщо звільнять директора і загасять ситуацію з Ryanair, сам механізм прийняття рішень в Україні не зміниться.

Єдиний спосіб змінити ситуацію в короткостроковій перспективі – це приватизація. Продаж максимальної кількості державних активів іноземним інвесторам. В нашій ситуації з монополізацією ринку, тільки масовий захід іноземних інвесторів, які не звикли до таких практик, може щось змінити.

До речі, Володимир Гройсман нещодавно згадував про продаж державних активів з правом юрисдикції в лондонських судах. Якщо ця ідея буде реалізована – це буде цікаво. Тоді інвесторам навіть не треба буде чекати на судову реформу в Україні.       

       


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.