Що відбувається з курсом долара

10 коментувати
Ми спостерігаємо тимчасовий сплеск

Якщо ми подивимося на статистику платіжного балансу України, то нічого страшного там не побачимо. Протягом жовтня-листопада дефіцит скорочувався і був нижчим, ніж очікувалося. Прибувала валютна виручка, на ринку металів була сприятлива кон'юнктура, спостерігався сплеск прибутку від аграрної продукції. Не думаю, що в грудні-січні ситуація кардинально змінилася. Як мінімум, на зовнішніх ринках якихось кардинальних змін, які могли б спровокувати погіршення показників платіжного балансу, не було.

Тобто, за фундаментальними факторами причин для ривка долара немає. З цього можна зробити висновок, що сьогодні ми спостерігаємо тимчасовий сплеск. Чим це обумовлено?

По-перше, ситуація з ПриватБанком. Сама по собі націоналізація найбільшого банку країни є серйозним психологічним чинником. По-друге, в грудні у державного бюджету були дуже великі витрати – традиційна для Мінфіну практика, хоча з цим потрібно щось робити. Під кінець року в бюджеті накопичуються якісь кошти, і Мінфін їх викидає в економіку, розкидаючи за рахунками отримувачів. По-третє, проведені докапіталізація Приватбанку і авансові пенсійні виплати. Це додаткові вкидання гривні у систему, які, на мій погляд, і привели до зростання курсу долара. Якщо в економіці з'являються зайві сто мільярдів гривень, вони де-небудь «вилізуть». Наприклад, зросте попит на імпорт і посилиться девальвація.

За фундаментальними факторами причин для ривка долара немає

Втім, відразу зазначу, що, за нашими прогнозами, гривня і повинна була коштувати в діапазоні 27-28 грн за долар. До цього вели фундаментальні фактори. Я б не робив з нинішнього стрибка великої трагедії. Коли була оголошена націоналізація Приватбанку, я очікував курс на рівні 30-35 грн за долар. Цього не сталося. Коливання є, але не дуже страшні, на мою думку. Через кілька тижнів вкинута в економіку гривнева маса засвоїться, вийде статистика по торговому балансу і, можливо, МВФ прийме рішення про передачу наступного траншу. Після цього ситуація з доларом повинна заспокоїтися.

У бюджеті на 2017 рік закладений середній курс на рівні 27,2 грн за долар. Ми прогнозуємо, що до кінця наступного року долар буде коштувати приблизно 30 гривень. Причиною тому – постійне зростання торгового дефіциту. Але середньостатистичний курс протягом року, за нашими підрахунками, складе трохи більше 28 грн за долар. Це радикально відрізняється від закладеного в бюджеті показника.

Більше поглядів тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.