Що чекає на гривню взимку 2015 року

0 коментувати
Передумови для створення додаткового тиску на гривню є, але чекати обвалу не варто

Мій прогноз щодо курсу гривні – до 25 гривень за долар до кінця року, точніше, коливання у діапазоні від поточних 23 до 25. Основна причина цього в тому, що на рахунках уряду накопичилося досить багато гривневої ліквідності.

Традиційно, в четвертому кварталі на нас чекають великі витрати, додатково буде дефіцит (зараз у нас профіцит близько 28 млрд, але, найвірогідніше, в бюджеті буде дефіцит в діапазоні 74-80 млрд). Додаткові витрати в останні три місяці 2015 року будуть давати кошти в економіку, стимулювати імпорт, давати фінансову можливість створювати попит на той же долар.

Інакше кажучи, передумови для створення додаткового тиску на гривню є. Але перспектив якогось обвального падіння гривні не передбачається. По-перше, Нацбанк проводить політику вилучення зайвої ліквідності за допомогою депозитних сертифікатів: банки, які отримують зайву ліквідність, автоматично купують ці сертифікати з прибутковістю від 20 до 27%.

Крім того, у нас достатньо збалансований рахунок поточних операцій, а також очікується приплив валюти від МВФ, Світового банку та інших донорів. Тому тиск на гривню буде, але в тих межах, які ми вже проходили. Якщо в лютому-березні це було 35 гривень за долар, 24-25 – не таке вже велике збільшення, яке повинно нас налякати.

Мій прогноз щодо курсу гривні – до 25 гривень за долар до кінця року

Тиск могла б створити груднева виплата російського боргу, але, я думаю, її не буде. По суті, ми повинні дочекатися рішення МВФ. За умовами реструктуризації єврооблігації, які перебувають у власності росіян, нічим не відрізняються від інших українських єврооблігацій, що торгуються на ринку. Якщо МВФ раптом вирішить їх виділити і вважатиме їх не за комерційний борг, а позику від іншої держави, йому доведеться підкріпити це рішення виділенням нам додаткових фінансів, оскільки $3 млрд можуть стати для нас неприємним сюрпризом.

Тим не менш, не думаю, що Фонд прийме таке рішення – для цього немає абсолютно ніяких підстав. Росіяни довгий час тримали цей борг в підвішеному стані, щоб у певний момент визначитися, розумні вони чи красиві. Зараз вони вирішили, що розумні, і вимагають повної виплати, але в західному світі така поведінка не заведена: ви спочатку визначаєтеся, хто ви і чого хочете, а потім вже вступаєте в гру відповідно до цих правилам. Ці боргові папери завжди котирувалися, як звичайні єврооблігації, і не думаю, що росіяни знайдуть якийсь вбивчий аргумент, який дозволить їх відповідним чином перекваліфікувати.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.