Що буде з курсом долара цього літа

2 коментувати
Побоюватися валютного шоку поки не варто

Часткове зняття валютних обмежень – це, безумовно, позитивний сигнал. Національний банк, очевидно, бачить можливості для послаблення регулювання, хоча це і робиться дуже обережно, поступово.

Подібне рішення назріло давно. Валютна волатильність знижується, а бізнес тим часом продовжує нести додаткові витрати, щоб виконати запроваджені Нацбанком обмеження.

Не думаю, що дані нововведення суттєво вплинуть на валютний курс. НБУ систематично скуповує надлишки валюти на міжбанку (запасається до осені, коли поновлюється імпортна активність), тому сильного зміцнення національної валюти очікувати не варто. Але і ослаблення гривні також не передбачається. Літо – період спокійний, ніхто не панікує.

Таким чином, до кінця літа, судячи з усього, великих коливань валютного курсу не буде, і він збережеться в нинішньому діапазоні. Восени волатильність традиційно зростає, однак поки що немає якихось причин думати, що вона перетвориться на валютний шок.

НБУ систематично скуповує надлишки валюти на міжбанку

Крім того, зняття валютних обмежень сприятиме скороченню «чорного ринку» валют, хоча і не зможе нівелювати його в цілому. Адже причиною його виникнення є не тільки проблеми з купівлею валюти законними методами, але і наявність у країні тіньової економіки.

Не думаю, що регулятор відразу познімає всі обмеження, однак тенденція намітилася чітка. Наскільки швидко буде відбуватися цей процес, залежить від економічної ситуації. Якщо почнеться серйозна турбулентність, ніхто не буде поспішати. Якщо ж ми нормально переживемо осінь, Нацбанк напевно продовжить послаблювати обмеження.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.