Путін хоче домовлятися. Як вирішиться питання боргу Москві

2 коментувати
Ми не можемо погодитися на умови Росії - це загрожує зривом угоди про реструктуризацію

Рішення про те, чи буде дано згоду на зроблену Володимиром Путіним пропозицію реструктуризувати $ 3-мільярдний борг України, швидше за все, прийматися буде не нами, а міжнародними організаціями, які дають нам гроші. Так що основний тягар прийняття рішення ляже на МВФ.

Ми не можемо піти на умови Росії - виплата по $ 1 млрд щорічно з 2016 по 2018-й, оскільки в угоді з приватними кредиторами про реструктуризацію вказано (принаймні, це звичайна практика), що не можна пропонувати кому-небудь кращі умови, ніж їм . В іншому випадку угоду буде розірвано.

Є, зрозуміло, інший варіант. Якщо, як наполягає Росія, буде вирішено, що борг не є комерційним, а являє собою борг суверенній державі, в такому випадку він не підпадає під договір про реструктуризацію приватного боргу і, отже, можна говорити про його виплату за іншими процедурами.

Але рішення щодо статусу боргу Росії - окреме питання. МВФ вимагає за своїми критеріями, щоб у нас зростав рівень валютних резервів, а рішення про виплату росіянам на них відіб'ється. Тому остаточний вердикт залежить від цілого ряду показників.

Якщо МВФ не визнає борг державним, без реструктуризації Росія просто втратить $ 3 млрд

Думаю, рішення буде прийматися не в Києві і, якщо воно буде позитивним для Росії, МВФ доведеться надати нам додатковий фінансовий ресурс, щоб підтримати рівень наших валютних резервів.

Якщо рішення буде прийнято не на користь Росії, варіанти можуть бути найрізноманітніші. Якщо МВФ не визнає борг державним, а РФ відмовиться від реструктуризації, то вона просто втратить ці гроші. Але, оскільки Росія - світовий агресор і всі розуміють, що на такі дії вона може відповісти ескалацією як у Східній Україні, так і в інших точках світу, вважаю, з Росією все ж продовжать переговори щодо цих $ 3 млрд.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.