Прем'єр Гройсман: перші підсумки роботи

2 коментувати
Поки уряд рухається в правильному напрямку

Володимир Гройсман займає посаду прем'єра без малого місяць. Перші кроки нового глави українського уряду достатньо позитивні: призначені керівники Укрзалізниці та Укрпошти, парламенту запропоновано спростити процедуру ввезення в країну іноземних ліків, що повинно стати сильним ударом по фармацевтичній корупції, підняті ціни на енергоносії. Останнє, певно, зробили беззастережно, оскільки в іншому випадку існувала загроза повного блокування співпраці з МВФ та іншими міжнародними донорами України.

Перераховані вище кроки нового уряду свідчать про те, що він рухається в правильному напрямку. Чи є цей курс справжнім наміром нового Кабміну і дійсно він намагається здійснювати реформаторську роботу, поки сказати важко. Ймовірність того, що уряд, як студент в інституті, працює на заліковку» (щоб згодом вона працювала на нього), ніхто не відміняв.

Надалі уряду, на мій погляд, потрібно сконцентруватися на вибудовуванні ефективної антикорупційної боротьби та створенні відповідних органів. Думаю, це стане ключовим пріоритетом меморандуму про співпрацю з МВФ. Крім створення антикорупційних органів, потрібно проводити приватизацію. Держпідприємство, за визначенням, є корупційним. Не ринок визначає роботу цього об'єкта, а люди, що мають, як правило, свій корисливий інтерес.

Ймовірність того, що уряд, як студент в інституті, працює на заліковку», ніхто не відміняв

Ще одне важливе завдання для нового Кабміну – верифікація соціальних виплат і підвищення ефективності використання відповідних коштів.

У сфері енергетики потрібно приймати цілий пакет законодавчих ініціатив, що стосуються як ринку, так і його регулятора. Підняти тарифи – важливо, однак тепер ми виходимо на новий рівень вирішення проблеми. Оскільки тарифи фактично зрівнялися з ринковими, настав час думати про енергоефективність.

У бюджетному секторі важливо скоротити витрати, щоб менше тиснути на бізнес. Необхідно реформувати податкову та митну служби, причому робити це, на мій погляд, слід за прикладом поліції, оскільки корпоративна культура в цих відомствах вкоренилася настільки, що точковими втручаннями питання не вирішити.

Загалом, роботи багато. Не на один рік.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.