Майже 27 за долар. Що буде з гривнею

0 коментувати
Майже 27 за долар. Що буде з гривнею
Сьогоднішня ситуація на валютному ринку – результат загальної нервозності плюс вихлоп додаткової ліквідності

Цього тижня національна валюта вперше з минулого лютого ослабла до 26,7 гривень за долар. Думаю, виною тому став вихлоп ліквідності, що прийшов з казначейського рахунку. В кінці року було витрачено багато грошей – на рахунку накопичилося понад 50 млрд гривень.

Ці гроші пішли і, судячи з усього, знайшли свій вихід на валютний ринок тим або іншим чином: хтось імпортує, хтось купує валюту.

Проблема в тому, що цей тимчасовий вихлоп відбувається на тлі негативних зовнішніх тенденцій. Багато експертів сприймають те, що відбувається в світі, як ще один колапс; нещодавно вийшла колонка Джорджа Сороса про те, що це новий 2008 рік. За рахунок чого те, що відбувається на українському валютному ринку, сприймається нервово.

Але, по-перше, в нашому випадку все різко не відбувається: після того, як валиться світ, Україна валиться лише через півроку. До нас наслідки доходять трохи повільніше.

По-друге, наш девальваційний потенціал зараз невеликий – не було надто великого дефіциту.

Тому я сказав би, що сьогоднішня ситуація на валютному ринку – результат загальної нервозності плюс вихлоп додаткової ліквідності. Якщо нічого екстраординарного не станеться, не буде обвалу експорту (а я не чув, щоб таке траплялося – ми і так вже два роки падаємо), думаю, тенденція поступово заспокоїться.

Роль Нацбанку – згладити гострі кути і почекати, поки гривнева ліквідність освоїться

Що може зробити Нацбанк у цій ситуації і чи потрібно щось робити? Почати необхідно з того, що валютні обмеження і так запроваджені на повну. Зараз НБУ намагається збити тенденцію до послаблення гривні інтервенціями, але ті інтервенції, що відбувалися, були невеликими: 20 млн і 40 млн. Якби за раз вкинули півмільярда і це не допомогло, це вже був би сигнал. А так роль Нацбанку – загладити гострі грані й почекати, поки гривнева ліквідність освоїться, просочиться в наше життя і заспокоїться.

Як я розумію, Нацбанк моніторить ситуацію. Адже вони бачать повну картину валютного ринку за три дні: від подачі заявки до виконання з купівлі-продажу валюти. Якби вона була серйозною, вже запроваджували б обмеження.

До того ж, є такий показник, як кореспондентські рахунки банків. Якщо на початок року там було 27 мільярдів гривень, то за останні кілька днів там набралося 40-46 млрд гривень. Це теж неабияка додаткова ліквідність у системі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.