Чим загрожує Україні китайська криза

1 коментувати
Чим загрожує Україні китайська криза
Уповільнення економіки Китаю – ще один сигнал Україні. Нам потрібно перейти від сировинної економіки до високих технологій

Уповільнення зростання Китаю торкнеться всіх, адже воно сигналізує про застигання або навіть падіння світової економіки.

Китай довгий час зростав за рахунок внутрішніх вливань: КНР будувала потужності по виробництву тих же металів, стала з нетто-імпортера нетто-експортером, але тепер можливості продажу товарів, які виробляє Китай, починають вичерпуватись. Китайці намагаються вирівняти ситуацію: проводять девальвацію, вливають в економіку нові ресурси, борються за ринки. Для інших країн це означає, що Китай буде витісняти їхні товари з ринку. Україна у деяких сферах також є конкурентом Китаю, тому нас це теж стосується.

Уповільнення китайської економіки не обіцяє Україні нічого доброго, але і про різке падіння я б говорити не став з тієї простої причини, що ціни на метали і руду вже і так впали. Крім того, велика частина виробничих потужностей лишилася на окупованих територіях, і свою частину економічного шоку від їх втрати ми вже пережили у минулому році.

Думаю, для нас це буде помірно негативною тенденцією. На зовнішніх ринках буде посилюватися конкуренція, оскільки Китай спробує боротися за своє подальше зростання. Відповідно, нам потрібно буде пропонувати світові товари, що будуть кращими та дешевшими за китайські.

У світі давно говорили, що Китай перегрівається

У світі давно говорили, що Китай перегрівається, а надвиробництво не призведе ні до чого хорошого, але він продовжував зростати. Тепер країна досягла свого піку, і почалася корекція. Я не вважаю це масштабною проблемою, адже Китай – виробник, а не споживач; наші основні ринки збуту – це Європа і США.

Не думаю, що ситуація в Китаї загрожує нам колосальним обвалом. Швидше, це ще один сигнал того, що період виходу з кризи буде непростим, а також, що без зміни внутрішньої структури економіки ми не впораємося. На ресурсних ринках нам найближчим часом чекати нічого, і шкодувати про те, що ми втратили якусь промисловість в Донбасі, точно не потрібно. В нинішніх умовах ми від цієї промисловості все одно майже нічого не отримали б.

Україна повинна зрозуміти: щоб вижити, їй потрібно розвиватися, серйозно перебудовувати економіку і орієнтуватися на високі технології, послуги, туризм, IT-сервіс. Не на ресурси.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.