До чого призведе указ Путіна про скасування ЗВТ

0 коментувати
Підприємці усвідомлювали, що рано чи пізно російський ринок для України помре, а тому готувалися переорієнтуватися

По тим товарним ринкам, які є для нас чутливими, Росія «поїздила» ще до указу Путіна про скасування ЗВТ з Україною. РФ широко застосовувала так звані «нетарифні бар'єри» вже давно.

Після прийнятого Путіним рішення, ймовірно, нас чекає певне підвищення тарифних ставок, хоча певною мірою – в цьому не так просто розібратися. Але ось нетарифні бар'єри Росія вже й так ввела, а вони роблять набагато більш серйозний вплив на торгівлю і куди більш ефективно дозволяють обмежити товарні відносини, ніж ті ж самі тарифи.

Другий момент – Росія вже й так непогано витіснила нас зі свого ринку. Якщо ще в кінці 2013 року 25% товарного експорту України йшло в РФ, то зараз цей показник зменшився до 10%, а до кінця року він буде навіть менше.

Тому, думаю, указ Путіна звучить лякаюче хіба що для широкої публіки: мовляв, скасовується зона вільної торгівлі. Але насправді події, які відбувалися в останні два роки, цю зону вільної торгівлі скасували вже давно.

Росія вже й так непогано витіснила нас зі свого ринку

Звичайно, ті, хто ще продовжує торгувати з Росією, можуть постраждати, але на тлі загальних негативних тенденцій – не знаю, чи буде ефект від цього рішення помітний взагалі.

Думаю, всі підприємці до цього моменту вже усвідомлювали, що рано чи пізно російський ринок для України помре, а тому готувалися і переорієнтувалися.

Що може бути альтернативою цьому ринку? Світ великий. Питання в тому, що нові ринки потрібно завойовувати: представляти свою продукцію, опрацьовувати можливості співпраці. В останні два роки це вже робили багато чого з того, що ми продавали в Росії, туди вже не продається. Тому указ Путіна, нехай і додасть негативу, смертельним для нас не стане.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.