Чому МВФ сумнівається в Україні

2 коментувати
Міжнародний валютний фонд переніс засідання з розгляду виділення Україні чергового траншу та попросив розрахувати наслідки блокади ОРДЛО

Ймовірно, прохання перерахувати цифри може бути формальним приводом для того, щоб поставити виділення нового траншу кредиту на паузу. Що саме відбулося та чому МВФ переглянув свою позицію, поки важко сказати. Це може бути блокада, але у коментарях ЗМІ представники МВФ відмічають, що їх сильно вразили події останніх днів.

Якщо говорити про події останніх днів – це, звичайно, і офіційне оголошення блокади. Але ж багато чого відбувалося й у напрямку боротьби з корупцією. Коли топ-чиновник вносить заставу у $3.7 млн невідомого походження, як правило, іноземців це вражає і шокує. Коли відбуваються якісь дії щодо НАБУ – а за цим органом теж дуже пильно слідкують іноземні спостерігачі, щоб зменшити вплив і незалежність таких органів, це також викликає нервову реакцію.

Вся інтерпретація зараз відбувається без чітких офіційних заяв МВФ. Те, що нас попросили перерахувати бюджет – добре, але ж видається ніби нас попросили чимось зайнятися. Чому вирішили відкласти рішення? Це може бути просто сукупність факторів. Можливо раніше на блокаду дивилися крізь пальці. А зараз відбулися декілька подій підряд – МВФ вирішило, що про це потрібно подумати, усвідомити. Тому варто чекати детальніших роз’яснень.

Прохання перерахувати цифри може бути просто формальним приводом для того, щоб поставити виділення кредиту на паузу

Чи це надовго? Сигнал досить тривожний. Минулого року стався корупційний скандал, коли тодішній міністр економіки Айварас Абромавічус звинуватив Кононенко у втручанні в роботу, у корупції, ще у низці порушень. Нібито на той момент ми теж були в дуже хороших відносинах з МВФ,  виконали усі вимоги, провели реформу ЄСВ, ухвалили збалансований бюджет, який так важко приймався у 2015 – і тут все призупинилося, і кредит видали тільки у вересні. Зараз ситуація чимось дуже схожа на те, що відбувалося минулого року.

Без грошей, які нам мав виділити МВФ, ми можемо обійтися, у нас зараз не така критична ситуація. Те, що призупинили процес, навряд чи миттєво відобразиться на нашому фінансовому стані. Але для нас важлива співпраця з МВФ, тому що нам потрібно віддавати кредити, до того ж були плани Мінфіну вже цього року повільно виходити на міжнародний ринок, робити запозичення у приватних донорів. Для того, щоб реалізувати ці плани, потрібні позитивні сигнали від фонду. Для іноземця, який намагається розібратися, що тут відбувається, у нас дуже складна ситуація. Розібратися складно: ми перебуваємо у стані війни, пережили дефолт – цей букет виглядає не надто приємно. Тому для іноземців присутність МВФ, продовження програми – серйозний сигнал. Позитивний чи негативний. Отож, продовження співпраці важливе, але якщо буде якась затримка – це не критично.

Більше поглядів тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.