Чим обернеться скандал з електронним декларуванням

0 коментувати
Шанси отримати новий транш МВФ без розв'язання проблеми з електронним декларуванням мізерні

Європейська Комісія чутливо ставиться до питань корупції в Україні. Кожен раз, коли вона виділяє Україні фінансову допомогу, постає питання про ефективність використання цих коштів. Щоразу проводяться зустрічі з представниками громадянського суспільства.

Коли виявилися проблеми з запровадження електронного декларування, реакція громадянського суспільства не змусила себе чекати. Експерти висловили свої побоювання у зв'язку з відсутністю сертифікації Держспецзв'язку, деякі ЗМІ виступили проти надання Україні безвізового режиму і чергового траншу кредиту МВФ через імітацією владою реформ.

До кінця цього року Європейський Союз повинен був передати Україні 1,2 млрд євро. Судячи з усього, тепер ці гроші можна не чекати. Що ж до МВФ, то такі питання в меморандумі про співпрацю прописані не були. Проте, на початку року, коли Україна, по суті, виконала всі вимоги Фонду, грошей ми так і не отримали. Можливо, через корупційний скандал, який тоді прогримів: колишній міністр економіки Айварас Абромавичус звинуватив народного депутата від фракції БПП Ігоря Кононенка у низці корупційних зловживань.

Думаю, схожа ситуація буде і з електронним декларуванням. Цілком ймовірно, що цей скандал розростеться і вийде за межі України. Під час свого чергового візиту представники МВФ, напевно, скажуть українському уряду: розмовляймо далі. Таким чином, шанси отримати новий транш у вересні-жовтні без розв'язання проблеми з електронним декларуванням мізерні. Це ж стосується і $1 млрд, який нам дають по гарантіях.

Грошей від Європейського Союзу очікувати не варто

Звісно, в України є свої валютні резерви, однак ситуація досить хитка. На друге півріччя очікується значний тиск на гривню, оскільки ми практично не купували газ. Восени також традиційно спостерігається дефіцит по рахунку поточних операцій. Крім того, минулого року було легше виплачувати борги завдяки реструктуризації зовнішніх зобов'язань. Склалося враження, що у нас все добре. Але скоро всі відсотки будуть вирівняні. Крім того, у вересні ми повинні виплатити близько півмільярда доларів за відсотками за новими облігаціями. Це ще один додатковий фактор тиску.

Тому гроші МВФ нам би дуже не завадили. Хоча б як свідчення того, що нас підтримують.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.