Чи потрібна Україні приватизація

2 коментувати
Добре, якщо підприємства отримають іноземні інвестори, але навіть українські будуть краще, ніж держвласність

В Україні існує близько 3,500 державних підприємств, і цього року влада планує дозволити приватизацію 450 з них, в тому числі і великих компаній, зокрема, Одеського припортового заводу.

Приватизація державних підприємств – це правильний хід, оскільки саме ці підприємства є в нашій країні основними джерелами корупції. Відповідно, чим менше їх залишиться в державній власності, тим менше у нас буде проблем, пов'язаних з тим, що хтось сидить на «годівниці» і пробиває собі певні вигоди через міністерства.

Також з'явиться набагато більша ймовірність, що міністерства будуть займатися власними справами, самобмежуючи собі доступ до бізнесу і допомагаючи йому розвиватися, замість того, щоб займатися розподілом потоків.

Противники приватизації висувають контраргумент – у низки інших країн великі підприємства управляються державними структурами. Але в наших реаліях тотальної корупції боротися з її проявами в кожному окремо взятому випадку не виходить. Потрібно просто системно відмовлятися від генеруючих корупцію речей – інакше нам ніколи не вдасться позбутися.

Завжди знайдуться люди, які скажуть, що можна було продати дешевше або дорожче

Тому я цілком підтримую приватизацію, яким би не був інвестор. Добре, якщо це буде іноземний інвестор – адже це означає прихід валютних інвестицій. Якщо українська – не так добре, оскільки він, швидше за все, буде тим чи іншим чином пов'язаний з людьми, які займалися продажем даного держпідприємства.

Але навіть цей варіант краще, ніж державна власність: адже заяви про те, що ці підприємства належать всім нам – порожні слова. Насправді державні підприємства належать тим, хто сидить на потоках і, навіть якщо не отримують безпосередньо грошей з бюджету, все ж спотворюють економічну реальність, отримуючи нехай і непряму допомогу від влади.

Що стосується ціни приватизації – завжди знайдуться люди, які скажуть, що можна було продати дешевше або, навпаки, дорожче. Завжди будуть ті, хто скаже: «потрібно було чекати, тоді ми змогли б продати підприємство на піку». Ціна, звісно, важлива, але в нашому випадку набагато важливіше запустити процес і закрити існуючі в нашій системі годівниці.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.