Реквієм за талантом

2 коментувати
8 "якщо", від яких залежить ваше майбутнє

Найважливіший навик для сучасної людини – пізнавальна гнучкість (learning agility). Більше не можна навчитися раз і на все життя. Здатність вчитися, забувати непотрібне, швидко набувати складно-пов'язаних нових знань і вбудовувати в структуру особистого досвіду – відтепер не побажання, а обов'язкова якість, без якої тебе чекає професійна смерть, уповільнене вмирання чи, як мінімум, ковтання пилу на узбіччі ринку.

Рівень розвитку пізнавальної гнучкості з кожним роком буде мати все більший вплив на кар'єру і долю кожного з нас. Адже експонента технологічного розвитку не знає жалю і VUCA-світ точить ікла на кожну слабку особину з людського стада. Не можеш відповідати новій нормальності – відкат в сторону, інакше тебе розтопчуть прийдешні покоління, ті, для кого бути гнучким і адаптивним буде – як дихати.

Більше не можна навчитися раз і на все життя

І ось мій реквієм за талантом:

- Якщо ти не знаєш англійської, не можеш нею читати, не кажучи вже про те, щоб вільно розмовляти – озирнися, ти сидиш на ланцюгу біля собачої будки.

- Якщо ти читаєш менше 20 книг на рік, черпаєш «нове», обмежуючись соцмережами, у тебе немає списку для читання – перевір, в твоїй обоймі закінчуються патрони.

- Якщо ти "забив" на розширення кругозору і не вбираєш знання з суміжних сфер, обмежуючись порядком поточного дня – видихай, у тебе немає шансів.

- Якщо ти не в змозі адаптуватися під навколишні зміни і будь-яка невизначеність занурює тебе в стрес і шоковий стан – молись, адже якщо відмовлять гальма – у тебе попереду бетонна стіна.

- Якщо у тебе немає бачення свого майбутнього, немає плану розвитку, опрацьованих кар'єрних сценаріїв і проекту особистої еволюції – вітаю, ти пасеш задніх.

- Якщо тобі не вдається знайти час на власну освіту, виділити ресурс на розвиток себе і постійно здається, що є щось більш важливе – не переживай, у тебе вже немає перспективи.

- Якщо ти не здатний вибудовувати відносини з іншими, створювати плідні альянси, шукати компроміс, управляти конфліктами і конструктивно впливати – видихни, у тебе все закінчилося, ще не почавшись.

- Якщо твоя здатність концентруватися бажає кращого, від монотонної роботи відволікає найменша перешкода, а увага стрибає, як мавпа в пошуках бананів – розслабся, ти когнітивний інвалід.

Ці «якщо» – цвяхи в кришці труни, у якій лежить твій потенціал.

Перевір, скільки з них вже забиті на даний момент.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.