Життя на Марсі і перемога над раком

2 коментувати
 На Марсі виявили ймовірні сліди життя

На Марсі виявили ймовірні сліди життя

Цього тижня найважливішою подією стала прес-конференція NASA, на якій оголосили про дивовижну знахідку на Марсі.

Життя на Марсі?

Отже, марсохід Curiosity виявив докази того, що на Марсі колись могло існувати життя.

Пошуковий апарат виявив у скельних породах Марса органічні молекули. Крім того, вчені отримали дивовижні дані про сезонні коливання рівня метану в атмосфері Марса.

Ні, ми поки що не знайшли життя на Марсі. Але тепер ми можемо з високим ступенем упевненості стверджувати, що воно там колись існувало.

Навіть більше, тепер учені розуміють механізм, за допомогою якого органічні молекули могли вціліти на Марсі.

Можливо, ті молекули, що знайшов Curiosity, не є доказом існування життя на Червоній планеті. Але тепер вчені знають, у яких породах варто шукати такі докази в подальшому.

Вчені також представили дані про сезонні зміни у вмісті метану в атмосфері Марса протягом майже трьох марсіанських років, що становить майже шість земних років.

Рівень вмісту метану змінюється, що змушує вчених висунути гіпотезу про біологічне походження цього газу.

Метан - це найпростіші органічні молекули, які можуть існувати в атмосфері не більше кількох сотень років після свого виникнення.

Отже, щось зробило цей метан зовсім недавно. Або продовжує виробляти його і до цього дня. Що це? Можливо, якась форма життя? Ймовірно, ні, але і впевненості в цьому поки немає.

Перемога над раком

Нова методика імунотерапії дала змогу американським медикам врятувати жінку від раку грудей у термінальній стадії.

У межах нової терапії у кров жінки закачали 90 млрд імунних клітин.

Пацієнтка, якій згідно з попереднім діагнозом залишалося жити не більше ніж три місяці, відчула зменшення пухлини вже за тиждень.

Пухлина повністю зникла через два тижні після процедури.

Нову технологію називають "живим ліками". Препарат роблять із власних клітин пацієнта, що виключає ймовірність відторгнення або негативної реакції імунної системи.

Народження чорної діри

Восени минулого року астрономи зафіксували злиття двох нейтронних зірок. Це саме собою досить важливе досягнення для науки. Але цього тижня астрономи отримали дані, які дають можливість стверджувати, що за цією подією крилося народження чорної діри.

До того ж найменшої чорної діри з усіх відомих.

Нейтронні зірки, що брали участь у зіткненні, були дуже маленькими, всього 1,1 і 1,6 зоряних мас (одиниця виміру, відповідна масі Сонця). Коли нейтронні зірки об'єдналися, виник об'єкт масою приблизно 2,7 маси Сонця.

Якби цей об'єкт був нейтронною зіркою, то з'явився б додатковий потік заряджених частинок унаслідок швидкого обертання зірки та її потужного магнітного поля.

Однак учені не зафіксували нічого подібного. Рентгенівський потік від таємничого тіла в кілька сотень разів менший від того, який повинна була породжувати нейтронна зірка. Отже, мова йде про чорну діру, роблять висновок учені.

 

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.