Тиха революція

2 коментувати
8 травня 2016 року Німеччина довела, що обходитися поновлюваними джерелами енергії цілком реально

8 травня 2016 року Німеччина довела, що обходитися поновлюваними джерелами енергії цілком реально

Перші випробування надзвукового потяга і цілий день Німеччини без спалюваного палива - найцікавіші наукові новини минулого тижня

Трамп, Путін, Євробачення... У світі відбувається стільки всього, що в новинному потоці зазвичай губляться звістки про те, що дійсно важливе. Бо Трампа і Путіна ми якось переможемо або на лихий кінець переживемо, а розв'язувати питання світової енергетики нам все одно доведеться.

Утім, це так... Гiкiвська лiрiка.

Дві новини цього тижня лишилися майже непоміченими, а між тим вони сповіщають нову еру в історії цивілізації. Коли-небудь саме про наш час писатимуть в якійсь Вікіпедії майбутнього із таким само пафосом, з яким зараз написані статті про промислову революцію XVIII століття.

1За всім цим галасом навколо ракети Falcon 9 і електрокарів Tesla багато хто забуває про велику мрію Ілона Маска, яка полягає в тому, щоб перевести планету на сонячну енергетику.

Мало хто розуміє, що зарядні станції Tesla безкоштовні для власників електрокарів, бо використовують енергію Сонця.Придуманий Маском вакуумний потяг Hyperloop стане новою віхою в історії транспорту не тільки завдяки швидкості (він рухатиметься швидше, ніж звук), а завдяки тому, що енергію для нього даватимуть сонячні батареї, встановлені уздовж усієї траси.

Це знизить витрати на перевезення вантажів і людей, при тому, що швидкість буде вельми вища. Геніально, чи не так?


В Неваде успешно испытана силовая установка вакуумного поезда Hyperloop

У Неваді успішно випробувана силова установка вакуумного потяга Hyperloop


Цього тижня в Неваді відбулися перші випробування силової установки вакуумного потяга. Так, поки що лише двигуна, а не самого потяга. Але очільник компанії Hyperloop One Роб Ллойд назвав їх настільки ж значущими, як і перший політ братів Райт, коли літак зміг відірватися від землі лише на лічені секунди.

Повноцінний прототип потяга буде випробуваний до кінця 2016 року. Експерти прогнозують, що наступне десятиліття стане епохою повної трансформації світового транспорту.

Якщо такий потяг колись пустять в Україні, то доїхати з Києва до Львова можна буде за 25-30 хвилин. І це без жодного грама СО2, викинутого в атмосферу.


2Цього тижня стало відомо, що в неділю 8 травня Німеччина встановила світовий енергетичний рекорд. Протягом усього дня джерела відновлюваної енергії задовольняли потреби жителів Німеччини в електроенергії на 95%.

Недільний ранок був сонячним і вітряним. Сонячні електростанції видали 45% всієї електрики, потрібної німцям. Ще 36% прийшло від вітряних електростанцій. Електростанції на біомасі давали ще 8,9%, а гідроелектростанції – 4,8%. Рівень споживання електроенергії в країні у той момент становив 57,9 ГВт.Варто дякувати за вдалі погодні умови. Адже за підсумками 2015 року частка поновлюваних джерел енергії становить лише 33%.

Утім, слово "лише" слід сприймати з іронією. Більшості країн світу до таких показників - як до Місяця пішки.

Аналітики, які зберігають тверезий погляд, пророкують, що досягти такого рівня споживання, як 8 травня, на постійних засадах Німеччина зможе не раніше 2040 року. Але краще пізніше, ніж ніколи.

Приємно знати, що мої діти й онуки житимуть у світі, де труби, що димлять, стануть анахронізмом.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.