Tesla, давай до побачення!

8 коментувати
Якщо QUANTiNO гідно покаже себе на реальних дорогах, то може стати передвісником справжньої революції в області електромобілів

Якщо QUANTiNO гідно покаже себе на реальних дорогах, то може стати передвісником справжньої революції в області електромобілів

Електромобіль крутіше Tesla, революційний спосіб отримання біопалива та збір марсіанського врожаю — найцікавіші наукові новини тижня, що минає

1

Електрична революція

Схоже, мали рацію ті, хто стверджував, що Ілон Маск залишиться в історії автомобілебудування як великий піонер, але справжня революція буде зроблена пізніше і кимось іншим.

На Женевському автосалоні був представлений електромобіль QUANTiNO, запас ходу якого перевищує 1000 км.

Головна проблема сучасних електромобілів — мала дистанція, яку вони здатні проїхати від однієї зарядки. Топові версії Tesla ледь досягають позначки в 500 км.

І то, якщо не їхати, а мчати в правому ряду під свист і улюлюкання обганяючих тебе маршруток та іржавих «жигулів». Сам пробував, знаю.

Цю проблему не можуть перемогти роками. А тут ще й подешевшання нафти змушує забути про один із ключових чинників зростання зацікавленості в електромобілях. Раз бензин дешевшає, то можна їздити на ньому й далі.

Для електрокарів потрібна інфраструктура — мережі зарядок. А для бензинових і дизельних авто вона вже існує. Та й каністри ніхто не відміняв.

І ось з'являється електрокар, здатний за таким показником, як запас ходу, посперечатися з найбільш економічними дизельними авто. До речі, він розганяється до «сотні» за 5 сек. Дизельні авто, здатні на такий подвиг, можна перерахувати по пальцях.

Суть революції в тому, що інженери компанії nanoFlowcell забезпечили своє авто двома баками з іонними рідинами, які забезпечують більшу ємність заряду, ніж звичайні акумуляторні батареї.

Наступного році QUANTiNO повинен надійти в обмежене виробництво. Якщо технологія покаже себе з кращого боку, то вона може змінити уявлення про електромобілі.

2

Користь від сміття

Тенденція набирає обертів. Спалювання сміття може перетворитися в серйозний сегмент світової енергетики. Спочатку китайські інженери побудували найбільший у світі завод, на якому спалювання сміття веде до виробництва електроенергії.

А цього тижня в тому ж Китаї побудували експериментальний завод, в якому шкідливі викиди при спалюванні сміття перетворюються на рідке біопаливо.

Цікаво, що це американська розробка. Її автори — науковці з Массачуссетського технологічного інституту впевнені, що вона дозволить одночасно боротися з шкідливими викидами і вирішить світові енергетичні проблеми.

3

Марсіанський врожай

І ще одна новина, що безпосередньо зачіпає майбутнє людства. Будь-який футуролог і фанат романа Марсіанин (ну і фільму теж, хоча це «не то пальто») просто розплакався, прочитавши її.

Голландські вчені змогли виростити урожай з 10 сільськогосподарських культур на грунті, ідентичному до марсіанського. Вийшли цілком придатні в їжу помідори і горошок, відзначають автори дослідження.

Звичайно, марсіанський грунт дав не настільки багатий урожай, як земний. Однак, його потенціал для сільського господарства великий.

По суті, цей експеримент робить людство ще на крок ближче до Марса.


Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.