Росія: інквізиція і покемони

18 коментувати
Блогер з Єкатеринбурга вирішив половити покемонів в церкві, а російська влада побачила в цьому образу почуттів вірян

Блогер з Єкатеринбурга вирішив половити покемонів в церкві, а російська влада побачила в цьому образу почуттів вірян

Російська влада вважає, що коли ти знаходишся в церкві, у тебе може бути тільки один уявний друг. Тому за гру Pokemon Go в церквах вже почали саджати

Хлопчина на ім'я Руслан Соколовський обурився телевізійними новинами про те, що за популярну гру в Pokemon Go в церкві в Росії відтепер будуть шити досить значну статтю. І виклав на YouTube ролик на цю тему.

«Якого х&ра за це можуть посадити? Для мене це дивно, – заявляє блогер на початку свого скандального ролика. – Тому я вирішив просто взяти і половити покемонів в церкві».

Увійшовши в Храм-на-крові – найбільшу церковну святиню Єкатеринбурга, хлопчина запустив гру і з'ясував, що він далеко не перший, кому спалана думку ця ідея. У храмі вже грали до нього.

Закінчується ролик досить примітивним жартом про єдиного покемона, якого не вдалося зловити в церкви – Ісуса.

А ось і сам ролик.

На мій погляд, тупувато й вульгарно.

Але якби за тупість і вульгарність треба було саджати в тюрму, то починати треба було давно. І аж ніяк не з провінційних блогерів.

Але Соколовського судять не за тупість. Йому впаяли термін за статтею «Порушення права на свободу совісті та віросповідань» і статтею «Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності».

Отже, є дурник, який зайшов у церкву і не роздягався догола, не вимовляв сатанинських заклинань, не справляв нужду і не співав дурних пісень (як деякі відомі активісти). А просто пограв у просту гру, дія якої відбувається по суті у віртуальній реальності.

На думку російського суду, це ображає почуття вірян.

Цікаво, чому?

Може бути, тому що, на думку російської влади, коли ти знаходишся в церкві, у тебе може бути тільки один уявний друг?

Іншого пояснення я не знаходжу.

Вважайте, що інквізиція відкрита

Бо аргумент, що хлопця заарештували за знущальний ролик, не проходить.

Згадайте, що приводом для ролика став цілком серйозний новинний сюжет на російському ТБ, в якому було чітко сказано, що ловля покемонів в церкві буде вважатися «образою» почуттів віруючих.

Адвокат Руслана Соколовського прокоментував рішення суду так: «Вважайте, що інквізиція відкрита».

Краще й не скажеш.

Ми живемо у другому десятилітті XXI століття. Ми стоїмо за крок від перемоги над раком і коригування геному майбутніх дітей, всього декілька десятиліть відділяють нас від торжества сонячної енергетики та колонізації Марса.

Блінський їжачок, навіть у Ватикану сьогодні є свій офіційний аккаунт у Twitter! Не кажучи вже про таку дрібницю, що Папа Римський визнав еволюцію.

Світ стрімко змінюється. І Бог, в якого продовжують вірити мільярди людей по всьому світу, нікуди не подівся. Він просто більше не постає у вигляді верховного страховиська, слугами якого на Землі виступають зарозумілі попи, одягнені у вкриті золотом хламиди.

Випадок з Соколовським нагадав мені про історію, яку розповідав один з героїв чудової книги Ідіотам прохання не турбуватися Тібора Фішера.

Коротко вона звучить так.

Одного чоловіка так сильно хвилювало питання, чи є Бог, що він вирішив спровокувати гіпотетичного Всевишнього на реакцію. Він почав їздити по світу і оскверняти святині, в надії, що якщо Бог існує, він розгнівається і покарає його. Тим самим довівши, що існує.

Причому, оскверняти в самому прямому сенсі – він просто випорожнявся в церквах.

І з ним нічого не трапилося. Навпаки, навіть на роботі підвищення отримав.

Через кілька років він вкоротив собі віку, вказавши в передсмертній записці, що раз його богохульство залишилося безкарним, значить, Бога немає...

Загалом, те, яким ми бачимо Бога, більше говорить про нас самих, ніж про Бога.

.

.

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Кинопошук з Фоззі – щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.