Подарунки від Всесвіту

2 коментувати
Титан, супутник Сатурна, може стати #2 в списку об'єктів для колонізації в Сонячній системі

Титан, супутник Сатурна, може стати #2 в списку об'єктів для колонізації в Сонячній системі

Колонія на Титані і наближення ери квантової переваги - ось найважливіші новини світу науки минулого тижня

1

Колонія на Титані

За всім цим галасом навколо Марса непоміченими проходять новини про інші об'єкти Сонячної системи, які також можуть бути колонізовані.

Цього тижня вчені з Каліфорнійського університету опублікували роботу, в якій стверджується, що на супутнику Сатурна Титані вистачить енергоресурсів, щоб забезпечити потреби колонії землян у складі 300 млн осіб.

Крім того, відзначають автори дослідження, Титан зручний тим, що на ньому є океани (правда, недружні за хімічним складом), а його атмосфера захищає від сонячної радіації.

Безумовно, Титан набагато менш придатний для колонізації, ніж Марс. Його довкілля вороже, і умови для життя складніші. Найімовірніше, гіпотетична колонія на Титані може являти собою лише закриті простори, а переміщення поверхнею можуть здійснюватися лише у скафандрах.

Але багато вчених пропонують готуватися до думки про те, що саме такий вигляд і матиме більшість космічних колоній у майбутньому.

Всесвіт не збирається часто робити людству подарунки.

2 Квантова революція

А ось квантова теорія - це справжній подарунок, який людство зробило саме собі.

Обивателі все ще не звикли реагувати на новини зі світу квантових комп'ютерів з тим же трепетом, з яким зустрічають... ну скажімо, новину про витік характеристик майбутнього флагмана Meizu або Xiaomi. А даремно.

Квантові комп'ютери змінять світ не менше, ніж його змінили, власне, комп'ютери як такі, що з’явилися в середині XX століття.

Перший квантовий комп'ютер на 51 кубіт, створений американськими і російськими фізиками, впритул наближає те майбутнє, про яке давно мріють фантасти. Навіть досить простий квантовий комп'ютер зможе успішно вирішувати завдання, які не під силу наявним суперкомп'ютерам.

Такі обчислювальні потужності приведуть до проривів у багатьох галузях, де зараз саме обчислювальні потужності є "горлечком пляшки". Наприклад, у сфері астрономії та генетики, а також у нелегкій справі створення штучного інтелекту.

І звісно ж, вони змінять картину в сфері цифрової безпеки. Значна обчислювальна потужність дозволить зламувати існуючі ключі шифрування. Значить, мають з'явитися нові, квантового рівня.

Словом, квантові комп'ютери змінять світ, як би пафосно це не звучало. І новина цього тижня говорить про те, що ці зміни відбудуться раніше, ніж здається.

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.