Міжпланетний терор

3 коментувати
Таємнича дев'ята планета Сонячної системи, коли-то згубила динозаврів, стверджують вчені

Таємнича дев'ята планета Сонячної системи, коли-то згубила динозаврів, стверджують вчені

Планета, яка вбила динозаврів, і вуглецева революція від харківських вчених - найцікавіші новини науки тижня, що минає

1Планета-вбивця

Ті, хто пророкував, що нещодавно відкрита дев'ята планета, виявиться чимось на зразок міфічної планети Нібіру, тобто винуватцем усіх бід Сонячної системи, можливо,були праві.

Незважаючи на величезну відстань від Землі, таємнича планета може мати на нашу прямий вплив. У всякому разі, це вже сталося, як мінімум, одного разу. Коли вимерли динозаври.

Таку теорію висунув американський математик Деніел Уітмаєр ще 30 років тому. Тоді офіційно планет в Сонячній системі було дев'ять. Таємнича планета-вбивця, якої приписувалися всілякі катаклізми, вважалася десятою планетою.

Сьогодні Уітмаєр торжествує. Оскільки нещодавно відкрита планета (вона вважається дев'ятої після зниження Плутона до статусу карликової планети) цілком вкладається в його теорію.


Метеорит, погубивший динозавров, был вызван девятой планетой Солнечной системы

Метеорит, який вбив динозаврів, було викликано дев'ятою планетою Сонячної системи


За версією Уітмаєра, "терористична" планета з певною періодичністю вторгається в астероїдний пояс Койпера, розташований за орбітою Нептуна, і виштовхує з нього величезний рій комет, які хаотично розлітаються Сонячною системою.

Іншими словами, відбувається щось на кшталт вибуху осколкової гранати, тільки в масштабах Сонячної системи.

У такі періоди Земля, як і інші планети, піддається цьому бомбардуванню.

Уітмаєр переконаний, що приблизно 250 млн. років тому саме через це загинули динозаври.

Сьогодні вчені припускають, що планета-вбивця здійснює оберт навколо Сонця за 15 тис. років. Залишилося точно обчислити орбіту таємничої планети і з'ясувати, чи не чекає на Землю "бомбардування" в найближчому майбутньому.

2План втечі

Якщо раптом з'ясується, що такий катаклізм не за горами, то піддивитися містечко для переселення допоможе новий проект NASA.

Пристрій під назвою NEID, по суті представляє собою найдосконаліший з існуючих спектрографів, допоможе астрономам точніше вимірювати рух об'єктів навколо віддалених зірок. Простіше кажучи, визначати, чи є у зірок планети і за якою траєкторією вони рухаються, відтепер стане набагато простіше.

Пристрій буде встановлено на один з великих телескопів NASA в обсерваторії в Арізоні в 2019 році. Поки незрозуміло, на чому ми зможемо полетіти на одну з відкритих таким чином планет. Але непогано знати, що пошуки "запасної Землі" все-таки ведуться.

3Вуглецеві соти

Матеріал з такою назвою було створено харківськими вченими. Про значущість їх роботи свідчить стаття в авторитетному американському виданні Physical Review Letters.

Незважаючи на те, що самі автори винаходу поки обережні у своїх оцінках, сторонні спостерігачі вважають, що матеріал може здійснити революцію в розвитку водневого транспорту. Вуглецеві соти можуть вирішити проблему зберігання водню, яка є однією з перешкод на шляху розвитку водневого транспорту.


4Швидко підняте...

...відтепер завжди варто вважати таким, що впало. В незалежності від того, скільки воно пролежало. Британські вчені (так, так, знову вони) спростували широко поширений міф про те, що їжа, яка впала на підлогу, і була швидко піднята, може вважатися придатною до вживання.

Жах у тому, що в цивілізованій Великобританії 37% громадян не цураються з'їсти те, що впало на підлогу. Такі результати соціологічних досліджень. В Україні ніхто подібні опитування не проводить. Складно припустити, якими могли б виявитися результати.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.