Квантова телепортація і особисте життя мамонтів

0 коментувати
Квантова телепортація стала на крок ближче до реальності

Квантова телепортація стала на крок ближче до реальності

Microsoft переможе рак, Німеччина запустить водневий поїзд, квантова телепортація виявилася можливою через звичайні інтернет-мережі – такими були найпримітніші новини у світі науки протягом тижня, що минає

1До компанії Microsoft можна ставитися по різному. Можна, наприклад, ненавидіти за нав'язливі спроби «всучити» оновлення до Windows 10. Але є одна річ, за яку варто поважати Microsoft. І це зовсім не Пасьянс Косинка.

Компанія витрачає мільярди доларів на дослідження в різних галузях. Мені доводилося бувати в Microsoft Reasearch в Редмонді, можу сказати, що бачив там чимало чудес. Шкода, що більшість з них так і не знайшли широкого застосування.

Сподіваюся, у нового амбітного проекту доля складеться інакше.

Компанія оголосила про плани перемогти рак у найближчі 10 років за допомогою біоінформаційних технологій. Мізерно малі за розмірами комп'ютери будуть вводитися в організм людини і перепрограмовувати ракові клітини, перетворюючи їх на здорові.

2Фанати Ілона Маска з презирством ставляться до ідеї водневого палива. Кількість людей, впевнених у тому, що майбутнє світової енергетики пов'язано з сонцем, з кожним роком зростає.

Але це не заважає просуванню альтернативної ідеї про нешкідливе для екології водневе паливо.

На цьому тижні було оголошено, що в грудні 2017 року в Німеччині почне курсувати перший водневий поїзд. Водневі баки будуть встановлені на дахах вагонів. Після заправки до «повного» потяг зможе проїхати 600-800 км зі швидкістю до 140 км/год.

У Німеччині сподіваються, що екологічно чисті водневі поїзди з часом повністю витіснять нинішні дизельні.

3Пам'ятаєте Парк Юрського періоду? Там вчені клонували динозаврів.

Фантастика, звичайно. Але в наукових колах вже давно ходять розмови про можливе клонування інших тварин, що давно вимерли. Відтворити мамонта теоретично простіше, ніж динозавра.

І, можливо, тепер вчені ще на крок ближче до цього. Дослідники встановили, що слони і мамонти займалися міжвидовим схрещуванням. Тобто самку сучасного слона можна (теоретично!) використовувати, вибачте мою французьку, для виношування клону мамонта. Теж фантастика, звичайно. Але згадайте, що колись фантастикою були абсолютно банальні сьогодні антибіотики та зубні імпланти.

4І ще про фантастику. Квантова телепортація стала на крок ближче до реальності після експерименту групи канадських і китайських фізиків, які змогли передати інформацію, закодовану в частинках світла – фотонах – на відстань 30 км.

Під квантовою телепортацією мається на увазі передача на відстань речовини, яка руйнується в точці відправлення, і відтворюється в точці отримання. Тобто прямого перенесення самої речовини немає.

Подібні експерименти успішно завершувалися й раніше. Але завжди в лабораторних умовах. А на цей раз унікальність експерименту була зумовлена тим фактом, що фотони передавалися звичайними оптоволоконними мережами.

Майбутнє вже близько.

5І на закуску – про значущу подію :)

Здорово, коли мрії збуваються.

Компанія Nike оголосила про те, що незабаром розпочнеться продаж кросівок, які вміють самі себе зашнуровувати.

Пам'ятаєте, такі кросівки були у Марті МакФлая в культовому фільмі Назад у Майбутнє?

Власне, Nike вже подарував першу пару магічного взуття акторові Майклу Дж. Фоксу, який грав МакФлая.

Ціни на кросівки, що самі зашнуровуються, поки не повідомляються. Але я впевнений, що багато людей готові заплатити за такий гаджет купу грошей.

 

 

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.