Кінець кінця світу

0 коментувати
Людство встигло чимало нагородити за пару тисяч років. Ну а тієї пари мільярдів років, що залишає нам Всесвіт, нам точно вистачить ще на безліч подвигів

Людство встигло чимало нагородити за пару тисяч років. Ну а тієї пари мільярдів років, що залишає нам Всесвіт, нам точно вистачить ще на безліч подвигів

Відстрочка апокаліпсису, ожиріння з несподіваного боку і музика на Місяці — головні наукові новини тижня, що минає

1

Кінець світу відкладається

Років 10 тому в США і деяких інших розвинених країнах вирували серйозні пристрасті навколо креаціонізму. Цей рух намагався спростувати домінуючу теорію еволюції. Його прихильники стверджували, що людина, можливо, і справді походить від мавпи.

Але цю мавпу до цього хтось створив. Простіше кажучи, креаціоністи вважали, що теорія еволюції не заперечує можливість існування Вищої сили. Але крім теорії еволюції була ще одна наукова догма, яку креаціоністи люто критикували. Другий закон термодинаміки Ісаака Ньютона не влаштовував їх тим, що описував ентропію, яка рано чи пізно зруйнує Всесвіт.

Думка про те, що Сонце згасне, а Всесвіт зникне, мало узгоджується з теорією про вічне життя для тих, хто вірить в те, у що потрібно, і не їсть того, чого не можна в певні дні.

Радійте, джедаї! Темна сторона дала слабинку

Креаціоністи навіть пікетували Білий дім, вимагаючи виключити другий закон термодинаміки з шкільного курсу фізики. З тієї простої причини, що діти не повинні вчити, що нібито Бог створив Всесвіт з вбудованим механізмом саморуйнування.

З роками креаціоністів стало менше чути. Зачаїлися, ймовірно. Чекають на зручний момент, щоб знову заявити про те, що вся ця ваша фізика — змова диявольських сил. Ну що ж, радійте, джедаї! Темна сторона дала слабинку.

Фізики готові визнати, що не до кінця розуміють механізми в основі Всесвіту, тому на всяк випадок, відсувають потенційне руйнування Всесвіту, як мінімум, на 2,8 млрд років від поточного моменту. Почитати про це докладніше можна тут.

Загалом, незалежно від того, чи виник Всесвіт сам собою, чи його створив хтось розумний, нам подарували ще трохи часу. Давайте використаємо його розумно.

2

Позаземна музика

Не зрозумієш цих любителів теорій змови. З одного боку, вони десятиліттями агресивно не вірять у те, що американці були на Місяці. З іншого — вони готові використовувати матеріали «не здійснених» польотів для доказу того, що на Місяці твориться якась чортівня.

У 1969 році астронавти Apollo-10, облітаючи Місяць, чули дивну «музику». І вирішили нікому про це не розповідати, припускаючи, що їм ніхто не повірить.

Цікаво, що розшифровка їхніх переговорів доступна публіці з 1973 року, але заговорили про неї лише зараз. Єдиним потенційним поясненням «музики» можуть бути перешкоди в ефірі між системами зв'язку місячного модуля і командного центру на Землі.

Хоча, звичайно, очевидно, що це чергова брехня уряду. Насправді, супутник Землі давно колонізували прибульці, і влаштовують на зворотному боці Місяця концерти. У них же, напевно, є свої Стравінський і Мусоргський.

Загалом, truth is out there.

3

Їжте на здоров'я

Як і будь-яка людина, що не володіє фігурою молодого Шварценеггера, я періодично думаю про зайву вагу. Новини про епідемію ожиріння читаю з побоюванням.

А ось ця новина взагалі вбиває. Виявляється, ожиріння не завжди пов'язане з їжею, впливають і інші фактори способу життя. Наприклад, забруднене повітря.

Вчені вважають, що ця новина найактуальніша для жителів Пекіна, де через смог вже час від часу оголошують надзвичайний стан. Але в українських містах повітря теж так собі.

Час переїжджати за місто. Вже працюю над матеріалом про те, як зайві кілограми пов'язані з кілометрами, що відділяють будинок від міста.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.