Як навчити штучний інтелект любити жінок

0 коментувати
Під час експерименту Microsoft користувачі Twitter швидко навчили малолітній штучний інтелект чоловічому шовінізму та расизму. Якщо раніше стояло питання про те, як зробити роботів більш людяними, то тепер цей підхід викликає питання

Під час експерименту Microsoft користувачі Twitter швидко навчили малолітній штучний інтелект чоловічому шовінізму та расизму. Якщо раніше стояло питання про те, як зробити роботів більш людяними, то тепер цей підхід викликає питання

Невдала спроба Microsoft запустити штучний інтелект в Twitter, одяг, що самоочищається, таємниця вбивства Рамзеса III та прорив у боротьбі з ВІЛ - найбільш цікаві новини тижня в науці

1 Електронний жінконенависник

Запуск компанією MIcrosoft власного штучного інтелекту (ШІ) по імені Тау обернувся справжнім фіаско. Компанія вирішила спробувати, як ШІ буде навчатися за допомогою спілкування з реальними користувачами в Twitter.

Натовпу набіглих "тролів" знадобилося менше 24 годин, щоб навчити Тау нецензурно висловлюватися. Більше того, за цей час юний ШІ перетворився на справжнього расиста і жінконенависника. Зокрема, у своїх твітах Тау констатував, що Гітлер мав рацію і варто ненавидіти євреїв, а також заявив, що феміністки повинні горіти в пеклі.

Microsoft довелося спішно перервати експеримент, видалити образливі твіти свого дітища і зробити заяву про те, що в Тау будуть внесені "деякі виправлення".

Ще один недавній експеримент з роботами привів до схожих результатів. Робот Софія, створений американською компанією Hanson Robotics, і також наділений зачатками ШІ, в інтерв'ю журналістам каналу CNBC, як кажуть, прямо на камеру, заявив, що згоден знищити людство.

Невдалі експерименти змушують знову замислитися про те, які саме методики потрібно створити, щоб навчити ШІ загальнодоступних речей, але при цьому не прищепити йому найгірші людські риси.

Феміністки повинні горіти в пеклі, заявив ШІ

Поки ніхто не придумав, як одним махом завантажити в пам'ять ШІ весь масив даних, які йому потрібно засвоїти. Тому без відкритих джерел не обійтися. Та й без звичайного спілкування з іншими істотами, яке є невід'ємним елементом виховання дітей, теж.

У цьому-то і проблема. Наступає ера безпілотних авто, не за горами колонізація Марсу... Без роботів та ШІ людству не обійтися.

Ви б довірили своє життя або життя своїх дітей ШІ, який не любить жінок? Або роботу, який не хоче, але в принципі не проти знищити людство?

Очевидно, що роботи майбутнього не повинні стати відображенням своїх творців. Але тоді чиїм відображенням вони повинні бути?


2 Геть хімчистки

Ця новина пройшла майже непоміченою. А даремно.

Група австралійських учених розробила тканину, яка вміє сама очищати себе на сонці. У тканину інтегровані наноструктури, які при взаємодії з сонячним світлом, виділяють енергію, яка розкладає органічні речовини.

Іншими словами, за сніданком ви проливаєте на свою футболку молоко, спокійне закінчуєте снідати, виходите з дому на роботу, і поки добираєтеся до офісу, футболка вже чиста. Головне, щоб день був сонячний.

Розробники відзначають, що на очищення від серйозних плям йде 5-6 хвилин. Але мова йде тільки про органічні речовини. Фарбувати кімнату в діловому костюмі все таки не вийде.

Пральні машини викидати поки рано, але перспективи підбадьорливі.


3Стародавнє вбивство

Агата Крісті була б у захваті від тієї роботи, яку виконали єгипетські вчені з Каїрського університету

Про те, що на фараона Рамзеса III було скоєно замах, вчені знали давно. Але факт вбивства фараона вдалося точно встановити тільки в 2012 році. І ось зараз дослідники встановили, як саме був убитий знаменитий правитель Стародавнього Єгипту.

Досліджуючи останки фараона, вчені встановили, що йому перерізали горло однією зброєю, а палець на нозі відсікли іншою. Іншими словами, вбивць було двоє. І поки немає підстав піддавати сумніву теорію про те, що Рамзеса "замовила" його дружина Тейе, яка мріяла змінити порядок спадкування престолу в Єгипті.


4Засіб від ВІЛ

Ще одна гучна новина цього тижня, яку мало хто помітив.

Власне, ВІЛ сьогодні не виглядає таким страшним, як у далеких 1980-х. Є антиретровірусні препарати, здатні контролювати вірус в організмі, що дозволяє ВІЛ-інфікованим жити повноцінним життям. Однак, це лише спосіб стримувати хворобу, а не позбавляти від неї назавжди.

Група американських дослідників стоїть на порозі відкриття, яке може покінчити з ВІЛ як таким.

Їм вдалося за допомогою методики генетичного редагування видалити ген ВІЛ-1 з клітин імунної системи людини. Більше того, відредаговані таким чином клітини не схильні до повторного зараження. Створення саме такого "вічного щеплення" і буде перемогою над ВІЛ. А не чергові таблетки захмарної вартості, які інфікованим потрібно приймати до кінця життя.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.