Гравітація мінус секс

5 коментувати
Теорія відносності отримала досить вагоме підтвердження

Теорія відносності отримала досить вагоме підтвердження

Гравітаційні хвилі і термоядерний реактор — головні наукові події тижня, що минає

Теоретичний шум

Про гравітацію не говорили так багато з часів фільму Гравітація.

Гарне було кіно. Але через безглуздий сценарій фільм так і не став чимось більшим за візуально ефектну мелодрамою, в якій Сандра Баллок і Джордж Клуні мало не «замутили» в космосі.

Одна сцена в якій Баллок знімає скафандр, а під ним замість космічних памперсів (спробуйте без них пробути 12 годин у відкритому космосі) цілком собі сексуальна нижня білизна, чого варта.

Гравітаційні хвилі передбачив Альберт Ейнштейн. Вони були частиною його спеціальної теорії відносності

Шкода, що в нинішньому галасі навколо гравітації ніякого сексу немає.

І особливого сенсу теж.

Багато ЗМІ та мешканці соцмереж вчора півдня несамовито раділи, що «щось там відкрили». До вечора тверезі голови стали обережно питати, а що, власне, відкрили і яка від цього всього практична користь. З'ясувалося, що пояснити це обивателю зрозумілою мовою вкрай складно.

Так що галас за кілька днів припиниться.

Це не означає, що не відбулося нічого важливого. У затишному світі фізики, де основним завданням - сотні років, а багато початківців-вчених навіть не сподіваються, що розв'язання цих завдань знайдуть за їх життя, таких подій раз два - і все.

Гравітаційні хвилі передбачив Альберт Ейнштейн. Вони були частиною його теорії відносності. Власне, докази їх існування стали б новим підтвердженням обґрунтованості самої теорії .

Але навіть те, чого домоглися в LIGO - мережі американських лабораторій, які займаються пошуком гравітаційних хвиль — ще не є остаточним доказом.

Власне, американські вчені змогли безпосередньо зафіксувати гравітаційні хвилі, які виникли при зіткненні двох чорних дір. До речі, це ж дослідження можна вважати справжнім доказом існування самих чорних дір.


ВІДЕО

Так звучать гравітаційні хвилі


Розмови про те, що досягнення переверне астрономію або в цілому сучасну фізику, поки можна вважати перебільшенням.

От якщо вчені знайдуть гравітон — теоретичну частку-переносник гравітаційної взаємодії, тоді (знову ж теоретично!) можна буде говорити про будову двигунів, що пересуваються в просторі-часі якось не так, як людство собі уявляло до цього дня.

Також  здатність спостерігати за цими хвилями може призвести до створення гравітаційних телескопів, які дозволять по-іншому поглянути на Всесвіт. Як саме, і що ми там побачимо, поки невідомо.

Деякі вчені навіть висловлюють розчарування галасом, який здійняли. Мовляв, про гравітаційні хвилі говорять вже 100 років. От якщо б вдалося знайти докази існування ефіру, який передбачав Нікола Тесла, — оце було б відкриття.

Ефір — це гіпотетичний підпростір, в якому може розташовуватися простір-час. Таке відкриття — дорога до міжзоряних перельотів і подорожей у часі.

Хай там як, дослідження американських вчених це серйозне досягнення світової теоретичної фізики. Долю Нобелівської премії з фізики в цьому році, очевидно, вже вирішено.

Енергія мрії

Не встигло ще вивітритися шампанське, яким німецькі фізики відзначали успішний запуск на експериментальному реакторі Wendelstein 7-X 3-го лютого, як включився холодний душ.

Китайські фізики на своєму реакторі з символічною назвою EAST досягли відчутно вагомішиих показників.


Китайский экспериментальный реактор EAST поставил рекорд удержания водородной плазмы / Institute of Plasma Physics Chinese Academy of Sciences

Китайський експериментальний реактор EAST поставив рекорд утримання водневої плазми / Institute of Plasma Physics Chinese Academy of Sciences


Завданням експериментальних реакторів є показати, що термоядерний синтез можливий. Для цього необхідно розігріти водень до температури, порівняної з надрами Сонця і утримувати магнітну плазму всередині реактора за допомогою магнітного поля впродовж досить тривалого часу. І потім відбирати тепло у плазми, тим самим накопичуючи енергію.

У німців вийшло нагріти плазму до 80 млн. градусів Цельсія і утримувати її в магнітній пастці протягом декількох секунд. Так було сказано в прес-релізі.

Привид ери дешевої і безпечної енергії літає над Землею

Китайці зупинилися на планці нагріву близько 50 млн. градусів Цельсія, але змогли утримувати плазму цілих 102 секунди. Порівняно з попередніми експериментами — це ціла вічність.

Образно кажучи, у нафтових магнатів після прочитання цієї новини повинно було похолоти там, де в організмі завжди тепло, і стиснутися те, що взагалі ніколи не стискається.

Привид ери дешевої і безпечної енергії літає над Землею.Не завтра, але скоро електрика може стати дешевшою за повітря. Складно уявити, як сильно зміниться світ після цього.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.