Гравітація, безсердечна ти штука

1 коментувати
Гравітація, безсердечна ти штука
Революційне лікування раку і флешка, яка переживе Апокаліпсис — головні наукові події тижня, що минає

Цікаво, що минулого тижня гравітаційні хвилі наробили значно більше шуму, ніж цього тижня — революційна методика лікування раку. Здавалося б, механізми, що керують Всесвітом, пересічних громадян не надто обходять, а от від раку ніхто не застрахований. Своя сорочка зазвичай ближча до тіла. Але, мабуть, не тоді, коли йдеться про Ейнштейна.

Це феномен того ж порядку, що і тяга плебсу до фільмів про "солодке життя". Пам'ятаєте, як ваші батьки дивилися Багаті теж плачуть і Санта-Барбару в голодні 1990-ті?

Розмірковуючи про чорні діри ти стаєш немовби причетним до Всесвіту. Навіть якщо в реальному житті розвозиш піцу.

Гравітаційні хвилі - це дійсно важливо. Але було б краще, якщо б такий галас виник зовсім із іншого приводу.

Втім, про все по порядку.

1

Починаєш відчувати себе старим, коли починають збуватися твої власні пророцтва.

Колись я працював в журналі Корреспондент. Писав про те ж саме — про науку і технології. І ось добрих десять років тому я готував матеріал про прийдешні прориви в медицині. Аналізував прогнози футурологів про те, якими методами людство наблизиться до мрії про безсмертя.

Одне з пророцтв наголошувало, що до перемоги над раком ключову роль відіграє модифікація клітин імунної системи. Навчивши їх відрізняти і знищувати ракові клітини, медики зможуть створити свого роду "живі ліки", які самі лікуватимуть пацієнта, перебуваючи в його організмі.


Ученые взяли Т-лимфоциты иммунной системы пациентов и научили их уничтожать раковые клетки

Вчені взяли Т-лімфоцити імунної системи пацієнтів і навчили їх знищувати ракові клітини


На цьому тижні новина якраз про відкриття в цій галузі шокувала науковий світ. Медики з дослідницького центру в штаті Вашингтон випробували методику модифікації Т-лімфоцитів — клітин імунної системи.

Понад 90% пацієнтів контрольної групи — всі на останній стадії лейкемії — були в буквальному сенсі зцілені.

Випробування триватимуть ще довго, і сама методика буде вдосконалюватися. Але це тріумф. І на 99% - Нобелівська премія.

Колись рак стане абсолютно банальною хворобою, від якої можна буде робити в буквальному сенсі щеплення. Вам будуть робити вакцину з ваших власних клітин, які потім захищатимуть ваш організм від раку протягом решти життя.

Складно пригадати, коли в медицині востаннє відбувався настільки ж важливий прорив.

2

Більше сексу, товариші. Ось про що свідчать численні дослідження в різних сферах медицини.

Секс хороший і для серця, і для імунітету, і для сну. І навіть запобігає раку, зокрема, раку простати. За умови, якщо в середньому в місяць виходить не менше 20 разів. Не мало, скажете ви, але що поробиш. Треба, значить, треба.

Позбавляючи себе сексу, замінюючи його футболом, пивом, шопінгом або банальним сном, ви не просто позбавляєте себе задоволення. Ви б'єте по своєму здоров'ю, кажуть вчені.

Позитивна, добра новина, я вважаю. Побільше б таких.

3

Ваші дурні селфі, безглузді фото домашніх улюбленців та інший foodporn можуть пережити не тільки вас, але і нашу цивілізацію. І навіть наше Сонце.

Завдяки ось цьому відкриттю став можливим запис даних на вічні носії. Термін їх служби, за деякими оцінками, не менше 13 млрд. років. Сонце погасне раніше, ніж диски будуть пошкоджені.

Можливо, вже зараз варто задуматися про створення культурного фонду людства на таких дисках. У вигляді універсального послання який-небудь цивілізації, яка знайде останки нашої через мільярди років після нашого кінця.

Варто зайнятися цим вже сьогодні. Поки є шанс, що до цієї спадщини увійдуть The Beatles і фільми Бернардо Бертолуччі, а не Каньє Уест і які-небудь Сутінки.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.