Головна таємниця Європи

3 коментувати
Під вічними льодами на поверхні Європи ховається океан, який схожий за хімічним складом на земні океани. В ньому може бути життя, припускають вчені

Під вічними льодами на поверхні Європи ховається океан, який схожий за хімічним складом на земні океани. В ньому може бути життя, припускають вчені

NASA опублікувало дослідження, яке показує, що супутник Юпітера - скута льодами Європа - може бути саме тим дивовижним місцем, де людина знайде позаземне життя

Артур Кларк був генієм.

Великий британський фантаст у своїх книгах передбачив стільки великих наукових відкриттів, що час задуматися про те, чи не міг він подорожувати в часі.

Ще до початку своєї письменницької кар'єри, Кларк висунув ідею про супутники зв'язку на геостаціонарній орбіті. Сьогодні на цій технології тримаються світові комунікації. Кларк пізніше жартував, що, якби він запатентував цю ідею, то був би багатою людиною.

Кларк також передбачив появу радіолокаційних станцій, розвиток атомної енергетики, клонування живих організмів, створення антибіотиків, розвиток штучного інтелекту і багато іншого.


Великий фантаст Артур Кларк предсказал возможность существования жизни на Европе

Великий фантаст Артур Кларк передбачив можливість існування життя на Європі


Але найбільше Кларк цікавився космосом. І тут його пророчі здібності вражають найбільше.

Коли 2006 року NASA відправляло до Плутона зонд New Horizons, виплив цікавий факт. Траєкторія польоту була розрахована за методикою, яку описав Кларк у своїй книзі 2010: Космічна одіссея. Ідея в тому, щоб використовувати гравітаційне поле Юпітера в якості додаткового джерела прискорення для економії палива.

У тій же книзі міститься ще одне пророцтво великого фантаста.Він описує існування життя на величезному океані, який існує під могутніми льодами, що покривають поверхню Європи, супутника Юпітера.

У книзі всемогутні інопланетяни перетворюють Юпітер у наднову зірку, щоб обігрівати Європу. Нове Сонце здатне розтопити льоди, що сковують океан Європи, і дати можливість розвинутися новому життю.

Поки невідомо, чи існують такі могутні інопланетяни у Всесвіті, але дещо сучасна наука про Європу з'ясувала.

І знову таки, Кларк виявився провидцем.

NASA опублікувало результати масштабного дослідження, яке показує, що океан, прихований під льодами на Європі, дуже схожий за своїм хімічним складом на земні океани.

Зокрема, розрахунки NASA показують, що в надрах океану Європи кисень і водень виробляються у співвідношенні 10 до 1. У точності, як в земних океанах.


Маленький спутник Юпитера может доказать нам, что мы - не одни во Вселенной / NASA

Маленький супутник Юпітера може довести нам, що ми - не одні у Всесвіті / NASA


Кругообіг кисню і водню на Землі є рушійною силою існування життя, а раз так, то і океан Європи може бути цілком придатний для зародження і розвитку життя, вважають дослідники NASA.

Докладнішу інформацію про океан Європи отримати поки неможливо. Однак, ситуація зміниться вже у 2020 році, коли до супутника Юпітера вирушить окрема місія NASA.Не виключено, що під льодами Європи на нас чекають сенсації цiкавiшi нiж сліди води в марсіанському ґрунті.

Безумовно, підводне життя навряд чи передбачає високий ступінь розвитку, зокрема, виникнення технологічної цивілізації.

Досить подивитися на земних дельфінів і косаток. Їхній високий інтелект не підлягає сумніву, але у них немає ані інтернету, ані прагнення полетіти до зірок.

Спираючись на цю логіку, Кларк і висунув ідею про те, що інопланетяни могли б допомогти життю на Європі вийти на поверхню, розтопивши лід за допомогою нової зірки в Сонячній системі.

В нашій реальності про такий сценарій поки що не йдеться. Однак, сам факт того, що ми можемо знайти позаземне життя, вражає.

Нехай це будуть не зелені чоловічки в літаючих тарілках, а примітивні мікроорганізми, подібні до земних бактерій, що існують на океанському дні або в жерлах вулканів.

А можливо, на Європі існують і більш розвинені підводні організми, як це показано у вдалому і при цьому дуже недооціненому фантастичному фільмі 2013-го року Звіт з Європи (Europa Report). Життя покаже.

Суть не в цьому.

Яким би не виявилося життя під льодами Європи, якщо воно там все-таки є, це змінить наше уявлення про устрій світу.

Це буде перший доказ того, що ми не одні у Всесвіті.

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.