Друге пришестя

1 коментувати
Поки не ясно, як саме працює Viv, але світ завмер в очікуванні чергового технологічного дива

Поки не ясно, як саме працює Viv, але світ завмер в очікуванні чергового технологічного дива

Команда розробників Siri готується запропонувати світові нового віртуального асистента Viv. Можливо, це - та сама довгоочікувана революція, про яку так давно мріють футурологи?

Пам'ятаєте, як все це починалося? Осінь 2011 року. Apple представляє iPhone 4s, основною фішкою якої стає голосовий асистент Siri. Публіка в захваті. Журналісти теж. Авторитетний Time називає Siri винаходом року. Мільйони користувачів мріють випробувати це диво на практиці.

Але казка швидко закінчується, коли стартують продажі.

Ні, самі по собі продажі iPhone 4s були вражаючими.Але до переваг чергового бестселера Apple саму Siri перестали зараховувати досить швидко.

Яблучна дівчина виявилася зовсім не такою милою і кумедною, якою її зображувала могутня маркетингова машина Apple. Вона мало що вміла і взагалі ніяк не впливала на користувальницький досвід. 

Прориву в області штучного інтелекту не сталося. Ні сама Siri, яку Apple з того часу безупинно "пиляє", так само як і конкуруючі Google Now та Cortana, яку плекає Microsoft на базі своєї безславної Windows Phone, не виправдали надій.

Частка користувачів, які користуються ними у повсякденному житті, мізерно мала. В основному, це гіки.

Багато хто у зв'язку з цим махнули рукою на цей етап у розвитку штучного інтелекту. Мовляв, поки не станеться прориву на апаратному рівні (квантові комп'ютери, кіборги з людською шкірою і інші футуристичні монстри, де ж ви?), ніякого дива не буде.

Але так думають не всі.Цього тижня стало відомо про майбутню демонстрацію Viv - нового типу віртуального асистента, порівняно з яким Siri та інші меркнуть.

Viv - нова "цифрова дівчина", створена командою, яка колись розробила Siri і продала її Apple, не передбачає ніякого квантового комп'ютингу. Це чисто софтверна розробка. Але, судячи з усього, здатна змінити спосіб взаємодії користувача з гаджетами в набагато більшій мірі, ніж Siri.

За словами одного з керівників розробки, Дага Кіттлауса, головна відмінність Viv від існуючих голосових асистентів в тому, що вона буде діяти не за заздалегідь прописаним сценарієм, а орієнтуючись на реальні запити користувача. Іншими словами, Кіттлаус заявляє, що Viv здатна хоча б до певної міри розуміти людину.

Подробиці поки не розголошуються, але, судячи з усього, Viv має можливість семантичного аналізу та алгоритму власних дій, який дає можливість багатоходових комбінацій.

Наприклад, якщо ви хочете замовити на вихідні номер в готелі з видом на море до $200, то Siri у відповідь на ваш запит всього лише здійснить пошук в інтернеті. Як це зробили б ви самі, відкривши в браузері Google.

Відомо, що розробку Кіттлауса і його команди вже намагаються викупити Google і Facebook

Viv ж буде здатна спочатку знайти всі готелі біля моря, а потім здійснити пошук по бронюванню номерів з опцією "вид на море" і з фільтрацією за вказаними датами і діапазоном цін. Більше того, Viv сама забронює вам номер.

Простіше кажучи, у відповідь на запит ви отримаєте не просто набір інформації, в якій ще потрібно розбиратися, а готову бронь.

Кіттлаус натякає, що Viv буде інтегрована з безліччю інтернет-сервісів, що в подальшому дозволить новій "цифровій дівчині" стати реальним посередником між споживачем та індустрією електронної комерції. Це буде особливо цікаво, якщо Viv буде доступна у вигляді додатку для всіх мобільних платформ.

Потішно, що проект, який не претендує на гучні лаври "штучного інтелекту", по суті дозволить принести елементи ШІ у повсякденне життя мільйонів користувачів. В будь-якому випадку, відомо, що розробку Кіттлауса і його команди вже намагаються викупити Google та Facebook.

І, якщо все буде працювати, то яка різниця, є там квантові комп'ютери чи ні?

Viv буде показана публіці в Нью-Йорку в понеділок, 9 травня. Тримаємо кулаки за Кіттлауса і його команду. Можливо, їх друге пришестя виявиться більш вдалим.

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.