Бог не зупинить Третю світову

1 коментувати
Американський соціолог вважає, що знайшов вакцину від ісламського радикалізму

Американський соціолог вважає, що знайшов вакцину від ісламського радикалізму

Американський соціолог на підставі старовинних манускриптів доводить, що дії Ісламської держави суперечать заповітами пророка Мухаммеда. Чи зможе наука використовувати вищі сили на користь здорового глузду?

Одна з найцікавіших наукових новин тижня лишилася порівняно непоміченою на тлі нових кросівок Nike, які самі шнуруються, і мільярдера, який клонував власного собаку. А шкода.

Крейг Консідайн, американський соціолог та експерт з міжрелігійних відносин, опублікував дослідження, згідно з яким справжні заповіти пророка Мухаммеда вибивають ґрунт з-під ісламського радикалізму.

Досліджуючи старовинні документи, в яких містяться заповіти Мухаммеда, Консідайн знайшов прямі згадки пророка про християн. У всіх без винятку випадках Мухаммед стверджує, що християни, які живуть у мирі з мусульманами, мають перебувати під захистом і є недоторканними.Власне дослідження Консідайна може видатись дещо наївним. Як і його віра в те, що, тицьнувши в обличчя терористам невідповідністю їх дій словами пророка 1,5-тисячолітньої давності, можна зупинити глобальну міжрелігійну ворожнечу.

Однак новини про роботу Консідайна опублікувало чимало провідних видань світу. Деякі навіть прив'язали до них згадки про протести мусульман у всьому світі проти Ісламської держави.

Така хвиля публікацій на підставі однієї роботи маловідомого соціолога може свідчити лише про одне. Багато хто вважає, що в боротьбі за праве діло не буває зайвих пострілів.

У світі назріває Третя світова. Не бачити цього може тільки сліпий.

І дуже ймовірно, ґрунтуватиметься вона знов-таки на ключовому для всієї західної цивілізації конфлікті між християнами і мусульманами.

Тільки за останні 10 років у світі мали місце 27 тис. інцидентів за участю ісламських радикалів. Тільки 2015 року під час більш ніж 600 терористичних атак джихадистів загинули понад 5 тис. осіб.

Ісламська держава будує середньовічний Халіфат на землях Сирії й Іраку. А реальний претендент на пост президента США Дональд Трамп закликає закрити кордони Америки для мусульман усього світу.

Сучасні ісламські радикали не знають істинної суті ісламського вчення, а християни не розрізняють мусульман і радикалів та вважають іслам ворожим в принципі

За оцінками аналітиків, у світі налічується від 50 до 100 тис. активних джихадистів. Ще приблизно 200-300 тис. мають військову підготовку і, хоча поки не активні, можуть взяти зброю в будь-який момент.

І мільйони підтягнуться, якщо їх покличуть під прапори Аллаха.

Консідайн впевнений, що це можливо лише тому, що ісламські радикали не знають істинної суті ісламського вчення, а християни не розрізняють мусульман і радикалів та вважають іслам ворожим у принципі.

Безумовно, Консідайн як соціолог не враховує економічну складову, на якій, як відомо кожному історику, завжди ґрунтуються глобальні конфлікти. Але робота Консідайна важлива ймовірніше в іншому сенсі. Вона у разі належного висвітлення у ЗМІ та активної популяризації може виконати дві важливі місії.

Вона може віддалити пересічних мусульман від радикалів Ісламської держави. І вона може ще більше унаочнити різницю між мусульманами і радикалами людям за межами ісламського світу.

Як і багато інших учених, Консідайн бачить одну з причин глобального міжрелігійного конфлікту в лютій ісламофобії. Людей можна зрозуміти. Після жахливих терактів, таких як 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку або в листопаді 2015 року в Парижі, легко зненавидіти всіх мусульман. І аплодувати новому "фюреру" Трампу, який пропонує покласти край диференціації та вважати всіх мусульман ворогами.

Можуть старовинні манускрипти якось це змінити?

Дивно розглядати це серйозно. Будь-який джихадист упевнений, що знає Коран набагато краще, ніж якийсь вчений з ненависної Америки. А будь-який реднек з Луїзіани ані на хвилину не сумнівається в тому, що кожен мусульманин спить з підручником зі збирання вибухових пристроїв під подушкою.

З іншого боку, радикали з обох сторін завжди спираються на стародавні книги.

Така дивна думка, чи не правда?

На дворі XXI століття. Органи для трансплантації друкують на 3D-принтерах. Дрони привозять піцу. Кросівки самі себе зашнуровують. Мільярдери клонують улюблених собак. Штучний інтелект обіграв людину в древню китайську гру го. Ми готуємося летіти на Марс.

А люди все так само вбивають один одного через книги, написаних про Бога тисячі років тому.

Може бути, зупинити їх можуть тільки інші книги, написані так само давно?

Бог не зупинить Третю світову. Це може зробити тільки здоровий глузд.

З дослідженням Консідайна можна ознайомитися за цим посиланням.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.