Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Бомбити Воронеж. У Москві створюють нову реальність

16 квітня, 15:41
3248
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зараз вже можна точно сказати, що США, Велика Британія і Франція ставили перед собою кілька цілей

На місці керівних органів Ради із зовнішньої і оборонної політики Росії я задумався б про небезпечну закономірність. Ось уже два роки поспіль щорічна асамблея Ради день в день збігається з масованими атаками крилатими ракетами по Сирії (рік тому в них брали участь тільки США, зараз до Вашингтону підключилися Лондон і Париж). Чорт його знає, що трапиться через рік, коли провідні російські експерти у військовій сфері, а також певна кількість чиновників і депутатів Федеральних зборів знову зберуться в пансіонаті «Лісові далі», який належить Управлінню справами президента. Але поки Асамблея СЗОП була правильним місцем, щоб дізнатися про ставлення тих, кого прийнято називати елітою країни, до ситуації, в яку потрапила Москва.

Але спочатку про самі ракетні удари. Зараз вже можна точно сказати, що США, Великобританія і Франція ставили перед собою кілька цілей. Перша і головна — жодним чином не дати Росії привід для прямої конфронтації. За словами голови Об'єднаного комітету начальників штабів Джозефа Данфорда, російські військові були заздалегідь попереджені про цілі атак, що готуються, а про час атаки, судячи з усього, поінформували французи. І все для того, щоб в результаті ударів не постраждав жоден росіянин. При цьому американські стратеги пожертвували раптовістю — одним з найважливіших чинників успіху в подібних операціях. Зрозуміло, що, отримавши координати цілей, Кремль насамперед попередив Дамаск, що дозволило прибрати людей з цих трьох об'єктів: науково-дослідного центру в сирійській столиці, складів і командного пункту в Хомсі, підтягнувши туди засоби ППО.

Я не зла людина, але дуже хотілося б побажати їм усім лікуватися виключно російськими ліками

Атаку вели американські і французькі кораблі, а також бойові літаки США, Великої Британії і Франції. Всі випущені ракети, як морські, так і повітряного базування, за даними Пентагону, потрапили в ціль. А 40 зенітних ракет, випущених сирійською ППО, нікого не вразили.

Росія, чиї загрози в черговий раз були проігноровані Заходом, вважала за краще не встрявати під тим приводом, що ворожі крилаті ракети не входили в зону дії російських засобів ППО (не так давно вітчизняні воєначальники щосили натякали, що наші чарівні комплекси С-400 перекривають всю територію Сирії). При всіх гнівних філіппіках з приводу західних агресорів Володимир Путін нічого не сказав у своїй заяві про «відповідні дії». Таким чином, головний висновок з кризи, що минула: і в Вашингтоні, і в Москві вистачає поки що відповідальності й розуму, щоб не скотитися до війни. Навіть якщо при цьому доводиться йти на істотні поступки.

Інша мета атаки — показати Росії, що є «червоні лінії», зокрема, використання хімічної зброї, заступати за які не буде дозволено. І тут дуже показово, що Вашингтону вдалося залучити до участі в операції Велику Британію і Францію. При цьому солідарність з цілями операції висловили всі провідні країни Заходу. Уже сьогодні будуть найімовірніше введені нові антиросійські санкції. На цей раз карати будуть конкретно за підтримку Асада.

У цій ситуації, опинившись перед перспективою абсолютно глухої ізоляції, коли Захід перейшов виключно до ультиматумів, під загрозою введення все нових санкцій, російська влада, схоже, прийняла стратегічне рішення: відповісти створенням іншої, паралельної реальності. Там, де невинна, але горда Росія протистоїть сонму наклепників і злостивців, які обрали її мішеню тільки через те, що вона являє собою передовий загін нового «поліцентричного» світу. У цій іншій реальності міністр закордонних справ начебто великої держави розповів на Асамблеї СЗОП, що з «суто конфіденційних джерел» стало відомо, що швейцарський дослідний центр дійшов висновку, що батько і дочка Скрипалі були отруєні «натовською» речовиною BZ. Доби не пройшло, як фахівці цього центру поінформували: у них немає ніяких сумнівів у правильності висновку британських колег про ту отруту, якою були отруєні Скрипалі.

Незриму естафетну паличку перехопив начальник Головного оперативного управління Генштабу Сергій Рудской, який не позичаючи в Сірка очей повідомив: виготовлені 30-40 років тому в СРСР сирійські системи ППО просто як мух збивають новітні американські «Томагавки» — за даними Генштабу, зі 103 ракет була перехоплена 71. високопоставлений військовий, правда, не пояснив, чому 15 років тому, коли американці атакували Багдад, точно такі засоби ППО виявилися абсолютно безпорадні перед «Томагавками» попереднього покоління.

Схоже, ті, хто перетворює МЗС і Генштаб РФ на інструменти психологічної війни, навіть не розуміють, що створення фейкових новин позначається на виконанні головного завдання цих установ — інформуванні вищого керівництва про реальний стан справ. Змішання ж двох цих ремесел неминуче призводить до спотворення реальності. Ідеальним прикладом став виступ на Асамблеї СЗОП директора Департаменту з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС Володимира Єрмакова (він майже повністю був відтворений у повідомленні ТАСС). Його міркування будувалися на тому, що «зараз, в 2018 році, ми бачимо, що військово-технологічний розклад кардинальним чином змінився саме на користь Росії». Очевидно, до цього висновку він дійшов на основі мультфільмів, продемонстрованих російським президентом під час оголошення Послання Федеральним зборам. Насправді ті 100 ракет, що були запущені під далеко не широкомасштабної атаки на Сирію в минулу суботу, за кількістю — дві третини від усього числа крилатих ракет, вироблених російською промисловістю в 2017 році.

Закономірно, що зі спотворення реальності випливають надзвичайно небезпечні висновки. Мзсівський начальник, відповідальний за процес контролю над озброєннями, вважає, що «нові юридично зобов'язуючі міжнародні домовленості у сфері контролю над озброєннями в осяжному майбутньому навряд чи можливі». Справді, навіщо потрібні договори, якщо «військово-технічний розклад» змінився на нашу користь. Так, Володимир Єрмаков впевнений, що говорити про продовження Договору СНО-3 можна буде тільки після того, як американці виконають російські претензії. Тобто ніколи. А значить, після 2021 року договір зникне. При цьому Єрмаков, схоже, не в курсі, що, згідно з цим договором, Росія, у якої істотно менше носіїв ядерної зброї, може спокійно нарощувати їх до стель, визначених Договором. А США, які вже в стелю вперлися, змушені себе обмежувати...

У такій атмосфері ряд експертів, які брали участь в роботі Асамблеї, почали пропонувати взагалі щось феєричне. А саме: повернення до економічної системи, при якій кожне підприємство було б пристосоване для випуску військової продукції, а життям країни керувала б якась Ставка, якій були б підпорядковані всі ресурси країни. Тобто фактичне повернення до сталінської моделі управління. При цьому не варто дивуватися, що депутати Держдуми, яуі брали участь в роботі асамблеї,пояснювали, що запропоновані ними антизахідні контрсанкції припускають заборону імпорту не всіх ліків, а лише тих, аналогів яких не виробляє російська промисловість. Я не зла людина, але дуже хотілося б побажати їм усім лікуватися виключно російськими ліками. На жаль, цього не станеться. Щоб гідно відповісти агресорам, російські начальники будуть наполегливо бомбити Воронеж...

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени