Світова турбулентність і можливості для України

1 коментувати
Підсумки саміту G7 викликали тривогу і напругу

Світові ЗМІ пишуть про відсутність єдності між західними лідерами. Заголовки рясніють помітними фразами на кшталт «Кінець десятиліття гармонії» або «Тепер кожен сам за себе». Експерти побоюються, що «українське питання» в такій ситуації відійде на другий план. Все це так. Але, як завжди, нові загрози і виклики, означають одночасну появу нових можливостей і горизонтів.

Для початку потрібно перестати шарахатися від власної тіні і провести тверезий аналіз. Те, що світ вступив в епоху підвищеної турбулентності, стало зрозуміло, що не після саміту G7, а набагато раніше. Причому найрішучіші вже перейшли від констатацій до практичних дій щодо захисту національних інтересів. Brexit в Великій Британії, критика ООН з боку Ердогана, «несподіваний» підсумок президентських виборів в США - це явища різного порядку, але ланки одного ланцюга глобальних змін.

Колишній світопорядок, дійсно, вичерпав себе. Але чи варто переживати з цього приводу Україні, яка стала однією з найбільш очевидних жертв його «прогресуючої недієздатності»?

Розчинене вікно можливостей в будь-який момент може зачинитися від пориву вітру, який змінив напрямок

Тому запуск тренда «кожен сам за себе», який буде домінувати в доступному для огляду майбутньому, ми повинні використовувати собі на благо. Адже крім ризику залишитися один на один з агресором, він несе з собою набагато більше свободи у виборі засобів забезпечення національної безпеки.

«Втома від України» - це природний феномен. Обурення з приводу такої реакції є ознакою інфантильності і незрілості. Мудрі і досвідчені політики в моменти кризи «закликають взяти долю у свої руки».

Я впевнена, в стратегічному плані, нам достатньо того, що лідери G7 підтвердили готовність при необхідності посилити санкції проти Росії. Над усім іншим ми повинні попрацювати самі, включивши мізки і засукавши рукава

Пріоритетом для України має стати вибудовування двосторонніх відносин:

  • зі світовими лідерами - США, Німеччиною, Китаєм, Індією, Японією, Великою Британією, Францією;
  • з пріоритетними країнами - Туреччиною, Румунією, Ізраїлем.

А також багатосторонніх відносин:

  • в рамках Чорноморської тріади - з Грузією і Азербайджаном;
  • по Балтійській дузі - з Польщею, Литвою, Естонією і Латвією.

Головні питання в цьому контексті:

  • наявність і якість кадрів, здатних «відпрацювати» кожну країну;
  • формування порядку для «ділової розмови» з кожною з них.

Завдання гранично складні, але здійсненні. Фахівці для філігранної гри на взаємних інтересах є. Але поки немає основного - політичної волі керівництва країни, у якого проблема, як з кадрами, так і з генерацією ідей, в усіх напрямках і питаннях, де не закладено його особистий комерційний інтерес.

В результаті - втрачаємо час. Розчинене вікно можливостей в будь-який момент може зачинитися від пориву вітру, який змінив напрямок. І перші ознаки можливості таких змін вже очевидні. Заклики «зупинити КНДР/ІДІЛ» починають конкурувати із закликом «зупинити Росію». На тлі жорсткої риторики відносно РФ світові лідери все частіше роблять застереження щодо співпраці.

Що робити? Давайте для початку включимо мізки ...


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.