Сім кроків, щоб вийти з кризи

5 коментувати
Пострадянський етап розвитку країни добігає кінця

1. Зрозуміти, що суть нинішньої кризи – це остаточний крах пострадянських економічних, суспільно-політичних та ідеологічних моделей. Нарешті завершується пострадянський етап розвитку України.

2. Прийняти, що в разі краху системи перехід до нової завжди та неминуче відбувається із жертвами й утратами. Тільки число цих жертв і втрат може бути мінімальним, якщо найактивніша частина суспільства приготує точний план і реалізує його вчасно.

3. Розпізнати один одного і познайомитися тим 4% активної, креативної та пасіонарної частини громадян, які здатні стати носіями картини майбутнього і «гарантами нових цінностей».

4. Визначити головні цінності, критерії та параметри нового суспільного й державного ладу в Україні, навколо яких можна об'єднатися тим 4% «пасіонаріїв» і 12-18% активних громадян, які готові активно просувати та захищати своє право на майбутнє, що ґрунтується на нових цінностях.

Перехід до нової системи неминуче відбувається із жертвами

5. Визначитися з легітимною процедурою «перезаснування країни», яка мінімізує втрати та ризики переходу і буде зрозуміла провідним українським партнерам у світовій громаді.

6. Прописати процедуру переходу та головні параметри нового ладу країни і провести максимально відкриту публічну дискусію в українському суспільстві та з іноземними партнерами.

7. Укласти новий суспільний договір і закріпити його в тексті нової української Конституції, яку буде ухвалено на всеукраїнському референдумі. Здійснити на базі цих нових правил суспільного життя формування нових органів законодавчої та виконавчої влади.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.