Країна в небезпеці, але вихід є

5 коментувати
Ми маємо за будь-яких умов об’єднати навколо нових правил життя більшість суспільства та ухвалити нову Конституцію
Стара пострадянська система влади розвалена вщент. Державні інститути в системній кризі.

Економіка стагнує. Надмірна централізація влади та ресурсів створює все нові підстави для корупції та розкрадання публічних коштів.

Суспільство в абсолютній більшості незадоволено станом справ в державі.

Довіра громадян до будь-яких інститутів влади знаходиться на найнижчому історичному мінімумі.

Невизначеність статусу військового конфлікту з Росією в Криму та в зоні АТО вкрай обмежує можливість міжнародного тиску на агресора та отримання контрибуцій.

Демократичні сили не отримали будь-якого виконання вимог Майдану та Революції гідності, що провокує зростання протестів в їх колах.

Консервативні сили констатують різке падіння економічних показників та рівня життя громадян, що збільшує рівень їх протесту.

Зовнішні партнери України розчаровані рівнем урядування та розквітом корупції в Україні.

Зовнішній агресор чекає остаточного ослаблення України для подальшого захоплення країни.

Таким чином, створилась ситуація, за якої, з одного боку, діючі інститути влади не здатні змінити правила життя в Україні та захистити її суверенітет, як того вимагає суспільство,  а з іншого – тільки суспільство, яке стало суб’єктом політики в Україні, здатне ввести нові правила в життя, шляхом прямого народовладдя.

Критично небезпечною є дата святкування 25-ої річниці Незалежності України у 2016 році

За аналогічних ситуацій в інших країнах вихід було знайдено за рахунок прийняття нових конституцій в установчий спосіб. Суспільство обирало спеціальний орган (Установчі збори чи Конституційна асамблея), єдиним завданням якого була підготовка та винесення на загальний референдум нової Конституції для повного перезавантаження влади та суспільно-політичних відносин на підставі нових правил.

Для України такий шлях виглядає сьогодні єдиним мирним, легітимним та безкровним шляхом виходу з системної суспільно-політичної кризи.

За умови повної втрати довіри до парламенту, президента та Кабінету міністрів України розробка нових правил життя і втілення їх в тексті нової Конституції можлива лише шляхом прямого народовладдя. Діюча Конституція України визначає, що єдиним джерелом влади в Україні є народ та дозволяє приймати нову Конституцію України на загальнодержавному референдумі за народною ініціативою.

Терміни прийняття нових правил життя та повного перезавантаження влади на їх основі є вкрай обмеженими, оскільки градус протистояння в суспільстві зростає кожного дня, а зовнішній агресор Росія очікує критичного моменту для продовження захоплення України. З точки зору знакових дат критично небезпечною є дата святкування 25-ої річниці Незалежності України 24 серпня 2016 року. За умови розвитку суспільно-політичної кризи в Україні за сьогоднішнім сценарієм Путін не допустить святкування цієї дати слабкою та внутрішньо конфліктною Україною. Таким чином, ми маємо за будь-яких умов об’єднати навколо нових правил життя більшість суспільства та прийняти нову Конституцію в установчий спосіб не пізніше липня 2016 року.

Голосування на референдумі має відбутись вже в електронній формі. Це покаже суспільству перехід до нових сучасних процедур, а також, безумовно, багатократно підвищить довіру до результатів голосування.

Залучення широких кіл громадян, лідерів суспільної думки до процесу формування картини майбутнього України, поза сумнівом, зменшить рівень напруги та агресії у суспільстві. Такий процес дасть суспільству відчуття  причетності до створення новітньої долі країни, а громадянам – бачення свого місця та перспектив у майбутній державі.  Цей процес поставить крапку в пострадянському періоді розвитку України і покладе початок періоду реального суверенітету та демократії.         


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.