Як виглядає світ напередодні 2017 року

2 коментувати
Світ увійшов в період турбулентності. Старі моделі або не працюють, або майже не працюють. Нові – ще не створені

Перед тим, як відповісти на питання, як Україні позиціонувати себе в світі, давайте поглянемо, що відбувається навколо.

США

Два терміни поспіль в Білому домі керував соціаліст. Коли Барак Обама переміг на виборах, соціальну допомогу отримували 30% жителів США. Зараз соціальні виплати покривають половину країни.

Американська мрія, яка будується на свободі особистості та свободі підприємництва, можливості своєю наполегливою працею досягти вершин, сильно підірвана. Змінюється формула успіху. По-справжньому виникає небезпека класової боротьби, в якій США ніколи не було. Після того, як Обама створив велику групу людей, що живуть на соціальну допомогу, розрив між бідними і багатими сприймається як непорозуміння.

Будь-який наступний президент після Обами був би змушений згорнути соціалізм. Просто тому, що він вбиває економіку. Немає сумнівів, що Дональд Трамп багато що змінить. Скорочення соціальних витрат викличе протистояння на вулицях, соціальна напруга зросте.

В цих умовах нова президентська адміністрація сфокусується на внутрішню політику, а не на зовнішній.

Багато гравців, різні інтереси, і ніхто не знає, як закінчити війну

Європа

Європа входить в період тривалої нестабільності. Діюча модель не працює. У найближчі роки в Європі почне зміцнюватися другий центр сили, швидше за все, навколо Польщі.

З одного боку буде стара Європа – Німеччина, Франція, Італія. З іншого – молода Європа - Польща і країни Балто-Чорноморської дуги. І Брюссель як ширма, за якою будуть змагатися два табори.

Багато залежить від того, хто переможе на найближчих виборах у Франції, Німеччині і т. д. Непогано, якщо це будуть праві. Республіканець Трамп і праві в Європі знайдуть спільну мову. Принаймні, між ними не буде конфронтації. Світ стане прагматичним. Від соціалізму маятник хитнеться до консерватизму. Хто жив на допомогу, залишаться незадоволеними. Тому нас чекає зростання соціальної напруги.

Очевидно, що ні про яке розширення ЄС і НАТО при такому розкладі сил мріяти не доводиться.

Росія

Росія буде продовжувати спроби знову стати наддержавою. Постійні спроби провокувати загострення в різних точках світу будуть її методом. Але цього мало для наддержави. Відсутність потужної ідеї, яка була б прийнята частиною світу, низька якість життя і глобальна корумпованість керівництва країни не дадуть Росії шансів знову стати глобальним гравцем, поки там не зміниться режим.

Близький Схід

Найбільш вибухонебезпечний регіон в світі. У Сирії ми побачили новий тип неоголошеної війни, а Алеппо став новим Сталінградом, який бомбили усі.

Багато гравців, різні інтереси, і ніхто не знає, як закінчити війну. Як раніше – от влада, опозиція, якщо влада напаскудила, давайте працювати з опозицією – вже не виходить.

Крім Сирії, є багато інших точок напруги. Наприклад, Лівія. Викрадення літака прихильниками Каддафі – це перша ластівка. Не можна повалити главу держави, який мав підтримку частини населення, і розраховувати, що все само собою розсмокчеться. "Восток – дело тонкое".

Китай

Китай зацікавлений в тому, щоб підійти ближче до європейського ринку. Основна проблема Китаю – будь-які інвестиційні проекти він супроводжує пакетом додаткових зобов'язань: китайські гроші, китайські технології і китайська робоча сила.

Чому Африка трохи пригальмувала китайські інвестиційні проекти? Тому що Китай створює анклави, «державу в державі».

Якщо Китай перегляне підходи, шанси на експансію в Європу великі.

Індія

У зв'язку з новим технологічним укладом, Індія відіграє важливу роль у наступні роки. Велика кількість IT-фахівців (експорт IT послуг Індії перевищив $100 млрд в 2015-16 роках), величезне населення.

Буквально вчора Індія успішно випробувала балістичну ракету, здатну нести ядерну боєголовку.

У планах – будівництво вакуумного поїзда Hyperloop, розширення космічних програм.

Південна Корея і Японія

Якщо Південна Корея подолає кризу влади, а вона це зробить, разом з Японією вони будуть утримувати лідерство в інноваціях і нових технологіях. В першу чергу, в засобах пересування/засобах зв'язку і біотехнологіях. Сьогодні це найбільш важливі сфери, саме вони і здатні витягнути світ з кризи.

Ще раз важливо запам'ятати: старий світ іде. На його уламках росте новий. Його обриси вже видно. Якщо ми хочемо знайти своє місце під сонцем, потрібно змінити мислення і підходи. Правильно позиціонувати себе в світі, нав'язувати власний порядок денний.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.