Авдіївка. Миру не буде, поки не закриємо кордон

27 коментувати
Будь-які міжнародні переговори за участі України повинні починатися і закінчуватися одним питанням: як закрити кордон з Росією

По Авдіївці луплять російськими «Градами», ситуація загострюється з кожною годиною. У місті оголошено надзвичайний стан.

Нове загострення на фронті переконує, що будь-які міжнародні переговори за участі України повинні починатися і закінчуватися одним питанням: як закрити кордон з Росією. Сьогодні у нас 420 кілометрів відкритого простору. Щодня через нього йдуть боєприпаси, військова техніка, бойовики.

Як перекрити цей потік? Поліцейська місія ОБСЄ впорається з цим завданням? Ні. Представники ОБСЄ можуть спостерігати за ситуацією в зоні конфлікту і допомагати цивільним особам. Усі.

Якщо бути реалістом, закрити кордон можуть тільки «блакитні каски», миротворчі війська ООН.

Сил на воєнний наступ у нас немає, самостійно витіснити російські війська ми не зможемо.

Крім того, навесні Росія планує масштабні військові навчання на території Білорусі за участю десятків тисяч військових. Це пряма загроза для України та всієї Європи – від кордону з Білорусією до Києва всього нічого.

Наш меседж країн-гарантів: хлопці, ви такі великі і сильні, але чого варті ваші гарантії?

Як змусити Росію та інші країни погодитися на наші умови?

Перший крок – ввести блокаду ОРДЛО, пропускаючи тільки гуманітарні вантажі. Або ми захищаємо країну, або торгуємо.

Українська політика повинна бути позбавлена комерції та корупції. Сьогодні держава не забезпечує контроль над пересуванням вантажів через лінію розмежування.

Вісім осіб не можуть перевірити 800 вагонів, які кожного дня курсують в ОРДЛО, і це через одну залізничну гілку. А скільки йде через інші транспортні коридори?

Сьогодні нас лякають дефіцитом вугілля, але це спекуляція. Всі бачили товарні листи, оприлюднені ініціаторами блокади – за два дні жодного вагона з вугіллям.

Тому я закликаю тих, хто блокує торгівлю, висунути головну вимогу – перекрити кордон з РФ.

Ще один аргумент для посилення української позиції у світі – ядерні ініціативи Трампа.

Насправді, переговори з ядерної тематики – наш коник. Україна, в обмін на гарантії територіальної цілісності, добровільно відмовилася від свого ядерного арсеналу. І зараз будь-яка країна в світі, вказавши на Україну, може сказати: ми не підписуємося під нерозповсюдженням, ми не хочемо, щоб каста обраних під загрозою застосування ядерної зброї захоплювала чужі території.

Без вирішення питання війни на Донбасі будь-які ініціативи щодо обмеження ядерного озброєння – пустушка, вони закінчаться нічим.

Тому наше звернення до країн-гарантів: хлопці, ви такі великі і сильні, але чого варті ваші гарантії? Якщо вони щось значать, допоможіть вирішити питання виведення російських військ і закриття кордону.

Тільки після цього можна буде приступити до політичного врегулювання.

Перші два-три роки піде на розслідування військових злочинів. У кого на руках немає крові, треба амністувати. Всіх інших – посадити або примусити покинути нашу територію.

А далі місцеві вибори та будівництво нової, незалежної України.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.