Вирішальний день. Чим закінчаться протести в Молдові

0 коментувати
Це не Майдан. І чи потрібен він країні – велике питання

Опозиція анонсувала, що 24 січня в Кишиневі відбудеться наймасштабніша акція протестів.

Кульмінація трапилася цієї середи – протестувальники вийшли зі звичного млявого стану і на час захопили парламент. До цього призвело кулуарне призначення голови уряду під покриттям ночі та за десять хвилин.

І ось всі чекали на неділю. Вирішальний день. Але нічого не вийшло. Замість заявлених опозицією 100 тисяч зібралося в кращому разі п'ять. Коротше, революції не буде. Це не Майдан. І чи потрібен він Молдові – велике питання.

До чинної влади багато запитань. Корупційні скандали – її вірні супутники. Але опозиціонери, які рвуться на зміну, а саме – проросійський бізнесмен Усатий і комуніст Додон, не кращі. Люди, налаштовані проєвропейськи, на акцію в неділю майже не вийшли. Не тому, що не помічають корупції або вважають, що її немає, а просто тому, що не хочуть підігравати пропутінським популістам.

Головна проблема єврооптимістів у тому, що вони не зуміли виростити в своєму середовищі популярних у народі пасіонаріїв. Тих, хто не на словах, а на ділі готовий проводити реформи, відмовитися від шкурняків. Керуватися законом, а не особистою вигодою.

Люди, налаштовані проєвропейськи, на акцію в неділю майже не вийшли

Підсумок може бути сумний. Якщо опозиції не вдасться домогтися позачергових парламентських виборів, то за три роки вони в будь-якому разі відбудуться. І тоді до влади може прийти, умовно кажучи, місцевий «опоблок».

Переважна кількість молдаван щиро прагнуть до Європи, але ці прагнення зовсім не відповідають рівню зрілості місцевої політичної еліти. Політики начебто теж за Європу. Але при цьому і за корупцію, керованих суддів і прокурорів. І, боюся, на Україну чекають ті самі хвороби зростання.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.