Путін і Святі місця. Нотатки з Сирії

3 коментувати
Замість боротьби з ІДІЛ Росія зводить рахунки з залишками прозахідної опозиції, яка взялася від безнадії за зброю

Про звірства радикальних ісламістів у Сирії сказано багато. У Маалулі я став свідком цих звірств. Раніше чув, звичайно, що ІДІЛівці знищують пам'ятки історії доісламського періоду. Але одна справа чути, а інша - побачити. Тут хазяйнували бойовики так званого Фронту ан-Нусра. Це сирійська філія Аль-Каїди. Спочатку вона діяла відокремлено, а тепер разом з Ісламською державою. Суть у них одна – божевільні на всю голову. Маалула пережила стародавніх римлян, що руйнували ранньохристиянські храми, середньовіччя з його дикунством, Першу та Другу світові війни. Але не пережила XXI століття розуму.

Я бував тут у 2011-му і можу порівняти. Тоді війна в Сирії вже почалася, але ще виглядала «конфліктом», «кризою». І здавалося вона десь далеко. У Маалулі юрмилися прочани та туристи. А в 2013-му прийшли браві хлопці з бородами. Нічого християнського вони не щадили. Та й ісламське щадили через раз.

Храми Маалули по праву знаходяться у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відоме це містечко ще й тим, що тут збереглася арамейська мова, якою нібито говорив Ісус Христос. Але ні Ісус, ні ЮНЕСКО, ні, прости Господи, Путін не змогли захистити це Святе місце. Коли в цій колисці ортодоксії пустували ісламістські відморозки, Росія мовчала. Тепер, коли ці відморозки зруйнували все, що було можна, Росія почала з ними боротися. Точніше, робити вигляд. Але і від відморозків є користь. Кілька сюжетів на Першому з понівеченими православними іконами, і військове втручання в далекій Сирії стає близьким і безальтернативним.

А картина дійсно страшна. На вигляд храми майже цілі, але всередині живого місця не залишилося. Прохолодними зимовими вечорами терористи грілися біля вогнищ з ікон. Їх використовували замість дров. Періодично християн зганяли на міську площу. Вибирали кількох з натовпу і вимагали зректися віри. Не згоден – на шибеницю. І людей вішали. Черниці з монастиря Святої Фекли зникли безвісти. Їхні тіла немов випарувалися. Страшний був час. І не можна сказати, що це в минулому.

Уже рік, як місто звільнене, але фанатичні лиходії зовсім близько і погрожують повернутися. Росія ж замість того, щоб боротися з ними, зводить рахунки з залишками прозахідної опозиції, яка взялася від безнадії за зброю. Якщо терористи, не дай Бог, відвоюють раніше окуповану Маалулу, їм залишиться тільки зруйнувати будівлі. Усередині їм уже робити нічого. Всередині вже нічого немає.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.