Про напад турецьких рибалок на військовий корабель РФ

3 коментувати
Москві доводиться викручуватись, адже суміжної сухопутної території у Росії з Туреччиною немає

Офіційної реакції Анкари поки немає. У Туреччині сьогодні вихідний. В Росії теж, але російська влада мега-оперативно виступила з гнівними заявами. Немов чекала. Військовий аташе посольства Туреччини в РФ відкликаний Міноборони. Подію названо провокацією. А якщо провокація, отже, спеціально. Тобто рибальський сейнер мало не на таран пішов на військовий корабель! А той з переляку давай стріляти. Ну, це російська версія.

Поспілкувався з турецькими рибалками. Вони кажуть, що в акваторії грецького острова Lemnos в Егейському морі, де стався інцидент, традиційний рибальський промисел. Знаходиться Лемнос лише за двадцять кілометрів від найближчого до нього турецького острова Ґьокчеада. А, враховуючи, що інцидент стався в 20 км від Лемносу, за інформацією російських ЗМІ, то, ймовірно, це було зовсім поблизу територіальних вод Туреччини. Цілком логічно, що там були турецькі рибалки. Очевидно, що вони просто не очікували зустріти військовий корабель. Йшли собі звичним курсом. Прибережний лов. А тут бац – стріляють.

І ось питання: з якою метою на якорі там стояв російський військовий сторожовий корабель «Сметливый»? Кого він там, вибачте, «сторожив»? Я розумію, якщо б там знаходився грецький або турецький корабель. Або корабель НАТО, бо як і Греція і Туреччина - члени Північноатлантичного альянсу. Але там виявився російський корабель, порт приписки якого - Севастополь. Що він там робив? Корабель зовсім недавно брав участь у навчаннях біля берегів Сирії. Впевнений, що це та інші питання будуть озвучені турецькою владою. І озвучені в обурливому тоні. Москва, що називається, наривається.

Йшли собі звичним курсом. Прибережний лов. А тут бац – стріляють

З одного боку, епізод виїденого яйця не вартий. Але, враховуючи всі клопоти, ця історія може стати приводом для Туреччини ініціювати перегляд міжнародних угод, що регламентують прохід через Босфор. Лише тиждень тому росіяни зброю наводили в бік турків (історія з ПЗРК), тепер вони відкривають вогонь. Наступні кроки напрошуються самі. А рибалки-диверсанти - це так по-кремлівськи. Що поробиш - Москві доводиться викручуватись, адже суміжної сухопутної території у Росії з Туреччиною немає, тому класичну провокацію не застосувати. А, мабуть, дуже хочеться. Путін сказав - лише помідорами Туреччина не відбудеться. Типу кров за кров.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.