Головний козир Туреччини. Росія та заблокований Босфор

9 коментувати
Вчора російські кораблі весь день нарізали непотрібні кола й зигзаги, очікуючи дозволу на прохід. Судна інших країн проходили безперешкодно

Відносини між Туреччиною і Росією продовжують загострюватися. І, дивлячись на ситуацію зі Стамбула, можу сказати, що турки все ж таки не хочуть спалювати мости. Не цьому їх вчила історія. Однак готові спалити, якщо іншого вибору не залишиться. Честь дорожче.

І, схоже, вибору дійсно немає. Очікувалося, що Володимир Путін зустрінеться з Реджепом Таїпом Ердоганом на кліматичному саміті в Парижі. Цього не сталося. Дядя Путін конкретно не має впину. Ну і добре. Тим самим він звільняє Туреччину від будь-яких зобов'язань. Скоро їх зовсім не залишиться. Україна від цього тільки виграє. А у відносинах Туреччини і Росії залишиться один тільки ностальгічний «сніг», як у Орхана Памука.

Спілкування між конфліктуючими сторонами відбувається виключно мовою взаємних погроз. Туреччина вустами прем'єра Давутоглу знову заявила, що не буде вибачатися за збитий літак, і вже в черговий раз поскаржилася, що турецькі товари не пропускають на російському кордоні. Конкретно йшлося про текстиль.

У свою чергу, заступник голови уряду РФ Аркадій Дворкович пообіцяв конкретно на текстиль не накладати вето. Ну так, адже одягатися потрібно у щось. Шити пристойні брюки та сорочки в найбільшій країні у світі так і не навчилися. Зате заборона торкнеться сільськогосподарської продукції. Ось-ось оголосять список. У ньому точно будуть вироби з м'яса, овочі і фрукти. Перелік буде складений з урахуванням новорічних свят. Не дай Бог залишити народ без мандаринів. Того і дивися, "помаранчева" революція почнеться.

Не здивуюся, якщо тим, хто повернувся з Туреччини, будуть ставити позначки - "був на ворожій території"

Ну і взагалі клініка. У Росії заборонили продаж путівок до Туреччини. Після вивезення бідолах, які прибули на берег турецький до запровадження заборони, чартерні рейси здійснюватися більше не будуть. Лежить зараз який-небудь житель Кемерова в шезлонгу і кусає лікті. Яка несвідомість, яка політична короткозорість. Або, навпаки, проклинає своїх правителів. Не здивуюся, якщо тим, хто повернувся з Туреччини, будуть ставити позначки - "був на ворожій території".

Якою буде відповідь Туреччини на туристичне ембарго, залишається здогадуватися, але козирний туз у рукаві Анкари є. Причому такий, що Москві перебити нічим. Босфор і Дарданелли. Головна інтрига - чи перекриє Туреччина прохід для російських суден через протоки. Російські кораблі вже зіткнулися з труднощами. Якщо подивитися на дані системи відстеження переміщення суден онлайн, то видно, як учора російські кораблики весь день нарізали непотрібні кола й зигзаги, очікуючи дозволу на прохід, в той час як судна інших країн безперешкодно долали Босфор. Якщо підсумувати, то, очевидно, свого дна криза між недавніми партнерами ще не досягла. Далі буде.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.