Е-декларації: час на нари!

6 коментувати
Не можеш пояснити, за які гроші придбав будинок - конфіскувати! У власність держави, як в Румунії. Приховав реальний обсяг багатств - на нари!

Резонанс від е-декларування, як і прогнозувалося, величезний. Особисто мене оголошені суми не вразили. Насправді вони набагато більше. Здивувало, що показали хоча б це! Адже механізму покарання за приховування немає. Як і інструментів контролю. Стаття кримінального кодексу "незаконне збагачення" не працює - про це говорить реєстр судових рішень.

Усунення даного «недоліку» – головне домашнє завдання для НАЗК, НАБУ і Верховної Ради. Ті, хто зважився показати об'єктивну картину свого матеріального стану, зробили це, насамперед, зі страху. Ніхто ж не знає, що буде завтра. Але якщо вони зрозуміють, що побоювання були марні, наступного року будуть одні нулі.

Потрібні реальні посадки. Насамперед необхідно зосередиться на тих, хто все життя у владі. Депутати з бізнесу могли заробити в приватному секторі. Їх знаходження в парламенті - теж проблема, але інша. Набагато цікавіші ті, хто жодного дня не був у бізнесі, отримував одну лише зарплату, та ще й вельми скромну, але, як виявилося, зовсім «не бідні люди». Ось цих самих небідних людей потрібно гарненько пощіпати. Щоб іншим неповадно було. Щоб йти у владу з метою збагачення стало боляче. Не можеш пояснити, за які гроші придбав будинок - конфіскувати! У власність держави, як в Румунії. Приховав реальний обсяг багатств - на нари!

Ситуацію здатні зламати лише жорсткі заходи

І питання тут не в тяжкості вчиненого в конкретно взятому випадку. У Німеччині за таке може і не посадять, а обмежаться відправкою держдіяча у відставку. І там це вовчий квиток. У нас же заходи адміністративного впливу не допоможуть. Ситуацію здатні зламати лише жорсткі заходи. Нещадні. Так, під час рубки цього лісу будуть летіти тріски, але суспільна шкода від цього померкне у порівнянні з результатами вирубки.

Світло в кінці тунелю все ж є. Адже найголовніше – електронне декларування відбулося. Хто б що не говорив. Зроблено величезний крок вперед. Тепер важливо, щоб він став початком великого шляху. І не дати задню. #StopCorruption

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.