Небезпечний роман Трампа з Путіним

1 коментувати
Хоча немає прямих доказів того, що Дональд Трамп - агент Кремля, він може бути "корисним ідіотом"

Недавні хакерські атаки Росії на кампанію Клінтон, Національний комітет Демократичної партії, а також Комітет партії зі збору коштів для кандидатів до Палати представників США відображає думку Москви про те, що вона знаходиться в стані політичної війни зі Сполученими Штатами, якщо не з усім Заходом. Спроби повалити західні політичні інститути - не нове явище. Раніше Москва прагнула звалити владу Віктора Ющенка в Україні, владу Естонії, Грузії, Литви та Киргизії, і використовувала кібератаки, щоб проникнути в бази даних Бундестагу, Пентагону та інших іноземних політичних інститутів. Проте, нахабство останнього епізоду відображає підвищену агресивність Росії і підтверджує спостереження глави національної розвідки Джеймса Р. Клеппера: російські кіберзагрози є найбільш небезпечними з усіх, з якими нам доводиться мати справу.

Але справжня проблема не в тому, чи є Дональд Трамп «маньжчурським кандидатом». Проблема в тому, що захоплюється Путіним не тільки він. Нові атаки - останні приклади його спроб втручатися в роботу, дискредитувати і розкладати уряди та демократичні інституції по всьому світу. Більш того, росіяни, мабуть, хотіли, щоб їх піймали. І у них були на те причини.

Така зухвала поведінка типова для путінської ери. Путін поводиться таким чином, щоб продемонструвати, що здатний робити все, що хоче - не має значення, в Росії або за кордоном. Це одночасно частина його іміджу і традиційна особливість російської зовнішньої політики - проеціювання поза межі страху і віри в уявну непереможність Росії.

Більш того, нещодавні зломи дають підстави припускати наявність плану завдати у відповідь удару по США, які, як вірить Путін, роблять по відношенню до нього те ж саме, порушити хід американських виборів, подати Хілларі Клінтон і демократів в якнайгіршому світлі, і отримати розвіддані, які дозволили б йому шантажувати або компрометувати американських політиків. Це очевидно.

Нам потрібно нарешті зрозуміти, що Путін вірить, що воює з Америкою - і діяти відповідно

Не менш очевидно, що Трамп абсолютно легковажний і ненадійний: він запропонував Москві і далі зламувати електронну пошту Клінтон після того, як погрожував розвалити НАТО і визнати Крим російським. Більш того, Трампа кілька разів зловили на брехні щодо його відносин з Росією. Можливо, Трамп справді не інвестував в Росію. Але немає сумнівів, що російські олігархи, підлеглі Кремлю, глибоко зав'язані в його активах. Незважаючи на те, що немає прямих доказів того, що він - агент Москви, він може бути або «корисним ідіотом», або ціллю традиційних російських випробувань «рефлексивного контролю».

Рефлективний контроль - давня практика радянських спецслужб: створювати ситуації, за яких люди, в яких зацікавлена Москва, неусвідомлено діють в інтересах Москви, навіть якщо думають, що переслідують власні. Це класична форма інформаційної війни шляхом поширення певної інформації, що змушує цілі діяти бажаним чином. Хоча Трампу не потрібні російські поради для того, щоб робити свої дивні заяви, Путін очікує, що він послабить НАТО і припинить санкції, паралельно дискредитувавши США на міжнародній арені.

Більш того, крім того, що Трамп може бути «бовдуром» в класичній операції рефлексивного контролю, потрібно ще й стежити за грошима. Відмивання незаконно отриманих коштів за допомогою зарубіжної нерухомості преміум-класу є характерною рисою російських спецоперацій, метою яких, крім самого відмивання, є також розбещення політико-економічних інституцій країни, замішаної в цьому процесі. Значні суми, інвестовані росіянами в нерухомість Трампа, відмінно потрапляють до цієї категорії, тому що ніхто не може вивести такі кошти з Росії без схвалення спецслужб і Путіна. Ці інвестиції роблять статки Трампа залежними від російських грошей.

Як повинні реагувати Сполучені Штати? Шляхом проведення розслідування та прийняття відповідних заходів у відповідь. Нахабна і все більш агресивна поведінку Путіна виникає з переконання, що ніхто не може зачепити його або будь-яким чином перешкодити його перевіркам. Якщо не вжити відповідних контрзаходів, ці атаки ставатимуть все більш небезпечними. Вже є побоювання щодо надійності наших машин для голосування.

Адміністрація Обами і Конгрес повинні провести розслідування, щоб запобігти новим хакерським атакам як на демократів, так і на республіканців, а також на інші ключові інституції, пов'язані з проведенням виборів. США також необхідно дати публічну відповідь, яка стане правильним сигналом для Путіна та його підлеглих. Нам потрібно нарешті зрозуміти, що Путін вірить, що воює з Америкою - і діяти відповідно. Нездатність усвідомити цей факт виникає або через небажання визнати правду, або через невігластво.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Стівена Бланка. Републікація повної версії тексту заборонена.

Вперше опубліковано на Atlantic Council

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.