Бюджетна ніч. Бабло знову перемогло зло

25 грудня 2015, 14:20
3366
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Світ пішов на різдвяні канікули. Хтось у пошуках казки, хтось - просто перепочити та набратися сил

І неважливо, буде він це робити вдома на дивані або на дошці для серфінгу. Не пощастило тільки тим, хто віддавав перевагу в ці дні ліпити сніговиків або скочуватися вниз по гірських схилах. Для останнього доводиться забиратися вже дуже високо в гори у пошуках снігу. Не дивно, що активності на ринку практично не було. Причому, тиша була і в інформаційному просторі, де основні спікери вже зробили свою роботу та спекулянтів радували новини на зразок того, що владу в Зімбабве захопила дружина президента.

Індекс S&P500 закриває рік на позначці в 2060,99 пунктів. Фактично на тому ж рівні, де цей рік відкривався. Такого довгострокового тренда не було вже давно, що, безумовно, позначиться на рівні бонусів у спекулянтів. У той же час, сам рік навряд чи минув даремно. Ціна нафти на рівні 37 доларів за барель чого тільки варта. Та й багато подій, якими цей рік завершується, ще дадуть про себе знати. Тут і ракета Ілона Маска, яка не тільки злітає, але й сідає. І термоядерний реактор, який в експериментальному режимі запустили в Німеччині. Він ніби і спрацював, і світ не був знищений. Так що, йдучи на канікули, інвестори спокійні за мир. І, напевно, найбільше вони побоюються, що на наступне Різдво їх можуть замінити алгоритми та роботи.

Українському сегменту повстання машин поки не загрожує. Розібратися в перипетіях українських процесів поки не під силу ні одному алгоритму. В українському сегменті єврооблігацій, як і належить, було тихо і спокійно напередодні Різдва. Особливих рухів не спостерігалося. Хіба що Метінвест під ялинку прислав черговий лист щастя, що ознаменувало новий процес реструктуризації. Так що не дивно, що Шахтар давно не купує бразильців, а тільки продає. Все ж, кого не цікавить особливо доля цін на метал і конкретної компанії, якій ще недавно було так добре (високі ціни), а тепер стало так погано (низькі ціни), і запас від добре кудись подівся (бразильці?), Просто чекали, чим закінчиться епопея з бюджетом. Адже і Міжнародний валютний Фонд, і кожен посол G7, встиг натякнути, що сірники дітям не іграшки і що виконувати вимоги треба. Киваючи в бік Наталії Яресько, як тієї єдиної людини, якій вони довіряють.

І бюджет, і поправки до податкового кодексу прийняли. Все пройшло за звичним для нас сценарієм. Вночі. Під покровом темряви. Чомусь такий стиль роботи об'єднує всі країни-невдахи, адже ще зовсім недавно грецький парламент голосував необхідні законопроекти в нічну зміну.

Депутати досить довго надували щоки, погрожували показати МВФ кузькіну мать і взагалі самим впоратися. Але бабло, як завжди, перемогло зло. Чи не жарт, але ціна питання, МВФ + решта, становить близько $4 млрд. Невідомо, чи обіцяли дідусеві Байдену прийняти все до Різдва чи ні, але якщо блефувати перед Фондом вони ще могли, то перед дружинами і коханками, у яких на руках квитки в теплі країни, це робити набагато важче.

В результаті, парламент прийняв і податкові правки, і бюджет з філософією Кабміну, що, швидше за все, задовольнить Фонд. Звичайно, нічні пильнування не минають дарма, і голосування окремих депутатів та груп дорогого коштує, парламенту вдалося відстояти частину схем. А для цього не шкода і всю ніч посидіти. Все ж таки, такі ночі весь рік потім годують.

У той же час, однозначним позитивом можна назвати зниження ЄСВ до 22%, бюджетний дефіцит на 3,7% і введення бюджетного правила, а також початок процесу пошуку мертвих душ у пенсійних та інших соціальних фондах. Хоча, якщо ви підете закуповуватися в Караван та інші, то чеки ви отримаєте від гордих малих підприємців. Та й контрабанді поки що дано зелене світло, адже касові апарати викликають алергію. Воно й зрозуміло, ціна питання надто велика. Приємно, що тієї ж ночі, поки депутати не встигли втекти в буфет, був проголосований закон про електронні держзакупівлі, який чекав свого часу 9 місяців. Так би ще й з законом про приватизацію вчинити, адже без нього 2016 перетвориться на болото в плані економічного зростання.

У порівнянні з торгівлею в парламенті, активність на фондових майданчиках давно відпочиває. Може поки радіти ринок Форекс, адже він не отримає конкурента, бо закон про азартні ігри не був прийнятий. На валютному ринку тиша і курс 23,0, на рівні якого НБУ здійснює вдалі купівлі. Купівель та продажів не видно, що на ринку облігацій, що на ринку акцій. Там йде млява торгівля з мінімальними обсягами і індекс УБ відкриє п'ятницю на позначці 676 пунктів. І так, ймовірно, і ввійде в канікули. Щоб потім неспішно з них вийти, озираючись по сторонах і намагаючись зрозуміти, що ж рік 2016 нам принесе.

P.S. “Christmas is the spirit of giving without a thought of getting. It is happiness because we see joy in people. It is forgetting self and finding time for others. It is discarding the meaningless and stressing the true values.”

Thomas S. Monson

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки та представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щоденно

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном - по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою - по п'ятницях

Більше точок зору тут

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай
Країни

Вчора, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Travel

Вчора, 19:43

thumb img
Це місто створене для тривалих прогулянок. Тревел-план для туриста в Копенгагені