Брехня і кров. Що спільного між Кримом і Білоруссю

13 серпня 2020, 16:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Державна пропаганда, боротьба з незгодними, фальсифікація голосувань — все це відбувається всюди, де ще залишилися сліди радянського минулого

Не варто сприймати те, що сьогодні відбувається в Мінську та інших білоруських містах, як якусь аномалію, відхилення від «нормального» розвитку білоруського політичного життя. Вважаю, що аномалією якраз було те, що відбувалося до цього – майже три десятиліття правління Олександра Лукашенка. У Білорусі ніколи не було чесних виборів – принаймні, після приходу до влади Лукашенка. У цій країні те, що в інших називалося виборами, підмінялося безпардонною державною пропагандою, позбавленням від опонентів, фальсифікаціями результатів та іншими незмінними атрибутами авторитарного режиму. Здається, це лише у фантазіях самого диктатора та його шанувальників всі одноголосно підтримують і одноголосно голосують. Насправді ця одностайність забезпечується брехнею та насильством. І закінчується кров'ю. Рано чи пізно, – пише Віталій Портников для Крим.Реаліі.

Відео дня

Державна пропаганда, боротьба з незгодними, фальсифікація голосувань – все це відбувається всюди, де ще залишилися сліди радянського минулого або де його намагаються відновити. Анексія Криму Росією – чудова ілюстрація того, як у регіоні, де ще недавно проводилися вільні вибори та конкурували між собою представники різних політичних сил, встановлюється «щаслива» одностайність, а ті, хто не вписується в загальну картину радості та плазування, опиняються в тюрмах або просто на узбіччі життя. Переконаний, що режим Лукашенка в Білорусі затверджувався саме так – референдуми, розправа з інакодумцями, брехня в телевізійних ефірах, обмін балаканини про братерство на російські гроші. Просто Крим анексований, а Білорусь – ні, але суть від цього не змінюється. Пострадянський авторитаризм – це завжди фальсифікація та брехня, завжди прагнення підмінити дискусію прокуратурою.

Репресії авторитарної влади лише посилюються з роками і не помічати задушливої атмосфери, в якій доводиться жити, не вдається вже нікому. Те, що відбувається в Білорусі сьогодні, можливо, відбудеться в Росії завтра. А кримчанам буде простіше згадати про те, що ще нещодавно вони дихали киснем – набагато простіше, ніж білорусам чи росіянам, які були від цього кисню нещадно відключені.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Погляди
Дайджест авторських поглядів щодо найбільш гострих питань
Щовівторка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X