Що Київ і Москва скажуть один про одного через 10 років

33 коментувати
Через 10 років або лідери Росії будуть говорити європейській владі: "Ми ж вам казали", або ж це говоритимуть їй українські лідери

Якщо збудеться перший варіант, влада Росії буде нагадувати всім, що вони завжди говорила про нездатність українців створити гідну державу, оскільки внутрішні суперечки заважають рухатися вперед. І що, як завжди, тільки сильний і рішучий Кремль може принести лад і стабільність на широкі слов'янські землі. Вони скажуть, що лідери Заходу були занадто наївні, вважаючи інакше і намагаючись втручатися в те, що вони неправильно розуміють. Дехто на Заході, боюся, будуть згодні з ними і пообіцяють ніколи не повторювати цю помилку.

Альтернативний сценарій полягає в тому, що лідери України на Заході розкажуть свою історію країни, яка в реальності глибоко реформувала економіку, досягла стабільності демократичної політичної системи та стала свого роду локомотивом економічного розвитку, залучення інвестицій іноземних банків. Допомога та підтримка з боку Заходу була важливою, скажуть вони, але навряд чи вирішальною. Все більш і більш близька інтеграція з ЄС, безумовно, теж допомогла. Але врешті все змінило прагнення лідерів самої України та підтримка, яку у важкі роки надав їм український народ.

Звісно, це було складно. Очищення від корупції не буває простим. У цій сфері дуже багато корисливих інтересів. Потрібен час, щоб досягти ефективної та прозорої державної структури після десятиліть занепаду.

Якщо збудеться перший варіант, влада Росії буде нагадувати всім, що вони завжди говорили про нездатність українців створити гідну державу

Що стосується Росії, її здатність дестабілізувати Україну зменшилася після того, як вона зіткнулася з соціальною і політичною напруженістю. Звісно, якийсь час вона продовжувала грати в гру "Україну захопили фашисти і НАТО", але поступово ціна цієї гри виросла, націоналісти, відправлені на Донбас, криміналізувались і стали важким тягарем для Росії. Цю діяльність поступово згорнули.

Питання Криму ставало дедалі складнішим. Але поступово були вироблені певні домовленості, і завдяки сильним зв'язкам з Україною і Росією економіка Криму почала процвітати. Зрештою, це досвід аналогічних механізмів в інших європейських країнах.

А лідери України сказали б: наші реформи й успіхи надихають реформи, яких потребує Росія. Крок за кроком, вибудовуючи успіх України, ми будуємо нову Європу від Лісабона до Владивостока.

Матеріал опубліковано в журналі «Новое Время» від 16 вересня 2016 року в рамках проекту «Україна через 10 років». Републікування повної версії тексту заборонено.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.